----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

17 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

foto: aurora-il.org

 

Burmistrz Aurory, Richard Irvin, oficjalnie zgłosił w poniedziałek zamiar ubiegania się o urząd gubernatora naszego stanu. Będzie starał się o nominację z ramienia partii republikańskiej.

W 2017 roku Irvin został wybrany pierwszym czarnoskórym burmistrzem Aurory, drugiego co do wielkości miasta w Illinois. Jako współubiegającego się w 2022 r. o najwyższe stanowisko w stanie, wybrał 29-letniego reprezentanta stanowego Avery'ego Bourne'a. W przypadku wygranej będzie on pełnił funkcję wicegubernatora.

51- letni polityk ogłaszając swój start pochwalił się, że jako burmistrz Aurory ograniczył wydatki, pobudził wzrost gospodarczy oraz zmniejszył obciążenia podatkowe.

"Tam, gdzie J.B. Pritzker poniósł porażkę w Illinois, ja odniosłem sukces w Aurorze" - powiedział Irvin. "Jako gubernator Illinois będę twardo przeciwstawiał się przestępczości, wprowadzę nasz stan na zdrową ścieżkę fiskalną, która nie opiera się na podwyżkach podatków i będę walczyć ze skorumpowanymi politykami, którzy rządzą naszym stanem od dziesięcioleci". 

 

To już 9-ty kandydat

Irvin jest dziewiątą osobą, która poza Pritzkerem starającym się o reelekcję oficjalnie zgłosiła zamiar ubiegania się o urząd gubernatora Illinois. Przed nim uczynili to: Beverly Miles (D), Darren Bailey (R), Cheryl Erickson (R), Gary Rabine (R), Christopher Roper (R), Paul Schimpf (R), Max Solomon (R), oraz Jesse Sullivan (R).

Prawybory odbędą się 28 czerwca, natomiast na 8 listopada zaplanowane są wybory właściwe. Jeśli Irvin zostałby wybrany, byłby pierwszym czarnoskórym gubernatorem Illinois.

Pritzker, spadkobierca fortuny Hyatt Hotels, wydał 171 milionów dolarów z własnych pieniędzy, aby pokonać w 2018 roku republikańskiego gubernatora Raunera. Kilka dni temu polityk przelał 90 milionów dolarów własnych pieniędzy na konto swojego komitetu wyborczego.

Na razie jeszcze nie wiadomo czy miliarder Ken Griffin, który zapowiedział wsparcie finansowe każdego konserwatywnego kandydata, który będzie miał szansę pokonać Pritzkera wesprze Richarda Irvina.

al

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----