„Kary autostradowe” niższe niż dotychczas
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

To dobra informacja dla tych, którzy celowo, bądź przypadkiem nie zapłacili za przejazd płatną autostradą w Illinois.  Zarząd stanowych autostrad wyciągnął pomocną dłoń do kierowców. Powody są dwa – jeden z nich dotyczy trudnej sytuacji finansowej mieszkańców ze względu na epidemię koronawirusa, a drugi ma związek z szeroko pojętą reformą systemu poboru opłat i modernizacją sieci autostrad. Instytucja uruchomiła program „Tolling 2020” - niektóre kary będą zredukowane, a inne umorzone.

„Chodzi nam o poprawę jakości obsługi klienta” – powiedział Jose Alvarez, dyrektor instytucji.

Pierwsza i najważniejszą zmiana, którą odczują kierowcy aut osobowych dotyczy obniżenia kar za nieopłacony przejazd. Zarząd autostrad zdecydował, że jednorazowa będzie wynosiła $3, a nie tak jak dotychczas $20.

Kolejnym udogodnieniem jest anulowanie odsetek za niezapłacone terminowo opłaty drogowe. Chodzi o wszystkie paragony wystawione od początku epidemii, czyli 9 marca do czwartku 25 czerwca. Kierowcy, którzy w tym terminie podróżowali autostradami i „zapomnieli” uregulować płatność mogą spać spokojnie. Odsetki nie będą naliczane, wystarczy uregulowanie samej opłaty drogowej. O grzywnach, które jeszcze do niedawna wynosiły $20 i $50 można zapomnieć, od teraz będzie to $3 w przypadku aut osobowych.

Rzecz, która nie ulegnie zmianie to powiadomienia wysyłane przez zarząd autostrad, instytucja tak jak do tej pory będzie je doręczała po 3 nieopłaconych przejazdach. Dodatkowo zarząd przygotował specjalne programy amnestii i zniżek dla kierowców, którzy mają kilka niezapłaconych paragonów, warunek jest jeden – trzeba je uregulować do końca 2020 roku. Szczegóły programu znajdują się na stronie internetowej illinoistollway.com.

FK