----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Sondaż ujawnia, że przeciętny mieszkaniec Illinois zaczyna stresować się swoją emeryturą w wieku zaledwie 25 lat!

1 na 5 osób twierdzi, że stres finansowy wywołany przez pandemię zmusił ich do ponownej oceny pierwotnie zaplanowanego wieku emerytalnego.

Na każdego pracującego Amerykanina u schyłku kariery przychodzi coś nieuniknionego: przejście na emeryturę. Aby w tym czasie żyć wygodnie potrzeba posiadać pewne oszczędności emerytalne. Jaki jest właściwy czas, aby zacząć o tym myśleć? Portal CreditNinja.com przeprowadził ankietę wśród 3,000 zwykłych ludzi, aby się dowiedzieć – i dokonał nieco zaskakującego odkrycia, że przeciętny Amerykanin zaczyna panikować z powodu swojej emerytury – lub potencjalnego jej braku – w wieku zaledwie 25 lat!

Co ciekawe, kobiety wydają się być nieco bardziej zrelaksowane i zaczynają się tym stresować dopiero w wieku 27 lat, podczas gdy mężczyźni zaczynają w wieku 25 lat.

Porównując wyniki z całego kraju, CreditNinja.com odkrył, że mieszkańcy Illinois zaczynają panikować z powodu przejścia na emeryturę w wieku zaledwie 25 lat - zgodnie ze średnią krajową. Wyluzowani mieszkańcy Arkansas wydają się być najbardziej zrelaksowani w tej kwestii i nie zaczynają się martwić do około 42. roku życia.

Badanie wykazało również, że ponad 1 na 5 (21%) osób twierdzi, że stres finansowy wywołany przez pandemię zmusił ich do ponownej oceny pierwotnie zaplanowanego wieku emerytalnego. Ponadto 1 na 3 osoby (32%) twierdzi, że po pandemii nie będą mogli przejść na emeryturę w zamierzonym wieku. 36% osób powyżej 55. roku życia jest przekonanych, że pandemia zniweczyła wszelkie plany przeprowadzki do innego miasta po przejściu na emeryturę. 15% respondentów twierdzi, że będzie wcześniej musiała wyciągać pieniądze ze swoich funduszy emerytalnych w wyniku trudności finansowych spowodowanych przez pandemię.

Ponad połowa respondentów (52%) twierdzi, że prawdopodobnie nie będą w stanie przejść na pełną emeryturę finansową, gdy będą starsi i być może będą musieli nadal wykonywać jakąś pracę w niepełnym wymiarze godzin.

jm