Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

63-letnia pielęgniarka z Illinois została aresztowana i oskarżona o znęcanie się i brutalne morderstwo upośledzonej kobiety, której ciało znaleziono w pobliżu pola kukurydzy w Wisconsin w 1999 roku.

Szeryf powiatu Racine, Christopher Schmaling, poinformował, że Linda La Roche z McHenry została oskarżona o umyślne zabójstwo pierwszego stopnia i ukrycie zwłok zamordowanej 23-letniej Peggy Lynn Johnson.

Johnson udała się do centrum medycznego w McHenry, szukając tam pomocy po śmierci swojej matki. W wieku 18 lat straciła już matkę, ojca i brata. Tam upośledzona umysłowo młoda kobieta poznała La Roche, które przyjęła ją do swojego domu. Schamling twierdzi, że La Roche przez wiele lat bestialsko znęcała się nad swoją ofiarą.

Johnson mieszkała z La Roche przez ostatnich pięć lat swojego życia i nigdy nie została zgłoszona jako osoba zaginiona.

„Wszyscy tutaj prowadziliśmy sprawy dotyczące zabójstw w trakcie naszej kariery, widząc wiele trudnych przypadków. Jednak bestialska brutalność, która stała się udziałem tej młodej kobiety, jest czymś, czego nikt z nas nigdy nie zapomni” – powiedział Schmaling.

Szeryf nie podał szczegółów na temat stopnia upośledzenia młodej kobiety, ani nie wyjaśnił, czy La Roche była nadal zatrudniona jako pielęgniarka. Kobieta mieszkała na Florydzie.

Śledczy od lat próbowali rozwiązać sprawę, nie znając tożsamości kobiety, która została zamordowana, a jej ciało porzucone w Raymond, Wisconsin, około 40 mil na północny wschód od McHenry. Ciało kobiety zostało ekshumowane w 2013 roku w celu próby identyfikacji za pomocą zaawansowanych technologii. Zaledwie kilka tygodni temu śledczym udało się zidentyfikować tożsamość ofiary, co doprowadziło ich do La Roche.

Po zidentyfikowaniu Johnson, władze planują ponowną ekshumację jej szczątków i pochowanie jej obok grobu matki w Belvidere w stanie Illinois.

La Roche została aresztowana w Cape Coral na Florydzie we wtorek – poinformował na konferencji prasowej Schmaling.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location