Kolędowanie w „Czerwonym Kapturku”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Piątego i dziewiątego grudnia przedszkolaki z „Czerwonego Kapturka” przy 7628 W. Foster i 1371 Prospect Ave. w Des Plaines zaprosiły rodziców na jasełka. W chicagowskim oddziale tej placówki w spektaklu wystąpiły Pszczółki, Misie, Biedronki oraz Sowy.

Rodziców i gości powitała dyrektor placówki Grażyna Gałązka, która złożyła życzenia świąteczne i zaprosiła wszystkich do obejrzenia przygotowanego przez dzieci spektaklu. Najmłodsi adepci mówili wierszyki i śpiewali kolędy, a dzieci z najstarszej grupy wystawiły spektakl bożonarodzeniowy. W postać Matki Bożej wcieliła się Maja Bargiel. W roli św. Józefa partnerował jej Władek Kuczarek. Na planie pojawili się Trzej Królowie, pastuszkowie i liczne grono aniołków. Za swoje występy dzieci otrzymały olbrzymi aplauz zgromadzonych w sali rodziców i gości.

Jasełka zakończyło duszpasterskie błogosławieństwo, którego udzielił zgromadzonym ks. Zdzisław Torba. Proboszcz parafii pw. św. Ferdynanda konsekrował opłatki i złożył wszystkim życzenia. Po podzieleniu się opłatkiem wszyscy zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców świąteczny poczęstunek.

W „Czerwonym Kapturku” dzieci przygotowują liczne przedstawienia z okazji rocznic i świąt. Celebrowany jest Dzień Matki, Dziadka i Babci. W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przedszkolaki uczestniczą w przemarszu ulicami wokół przedszkola. W tych placówkach dzieci otoczone są fachową opieką i mają zapewnione liczne atrakcje. Przedszkolne występy dodają dzieciom pewności siebie. Opiekę nad dziećmi w tym przedszkolu sprawują niezwykle ciepłe, opiekuńcze i doświadczone nauczycielki.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak

{gallery}kolędowanie-czerwony-kapturek-2019{/gallery}