Kolędowanie w szkole „Andersa”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Piątego i dwunastego grudnia w szkole im. Gen. Władysława Andersa odbyły się spotkania ze św. Mikołajem i wspólne śpiewanie kolęd.

Święty Mikołaj zawitał do naszej szkoły w przededniu swojego święta. Już od samego rana w klasach panowała świąteczna atmosfera przepełniona radosnym oczekiwaniem. Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci. Cóż to była za radość, a jakie emocje, to wręcz trudno opowiedzieć. Dziękujemy św. Mikołajowi i Radzie Rodziców, której członkowie pomagali rozdawać upominki. Ten dzień z pewnością zapadnie w pamięci każdego dziecka, przecież nie codziennie mamy w szkole takiego gościa, zwłaszcza w tym pandemicznym czasie, a zrobione zdjęcia z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką z tego spotkania” – powiedziała dyrektor szkoły Wiesława Dziedzic.

Celebracja świątecznych spotkań w tej szkole miała swoją drugą odsłonę. W minioną sobotę uczniowie w poszczególnych klasach spotkali się przy choinkach i śpiewali kolędy. „Wspólne śpiewanie łączy i raduje. Kolędy nie tylko należą do naszej tradycji, ale tworzą więzi narodowe i chrześcijańskie. Już od najmłodszych lat staramy się uczyć dzieci kolęd, rozmawiamy o zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych. Kultywowanie tych tradycji również wpływa na polepszenie znajomości języka polskiego, historii i przywiązania do religii” – powiedziała katecheta Maria Słowik.

Uczniowie szkoły im. Gen. Władysława Andersa są w tej dobrej sytuacji, że mają zajęcia tradycyjne. Oczywiście z zachowaniem zaleceń związanych z pandemią. W programie nauczania pedagodzy przywiązują bardzo dużą uwagę do celebracji rocznic, świąt kościelnych i narodowych. Uczniowie uczestniczą w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Uczennica tej szkoły Izabela Rachwalska zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym o Janie Pawle II, który został zorganizowany przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich i rozstrzygnięty 14 grudnia.

Tekst: Andrzej Baraniak

Zdjęcia: Archiwum szkoły