----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Spektakl bożonarodzeniowy „Z pokłonem u żłóbka” przygotowany i wyreżyserowany przez Małgorzatę Niedbałę, a wręcz profesjonalnie zagrany przez uczniów od „zerówki” do klasy czwartej, był głównym punktem programu wieczerzy wigilijnej w szkole im. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Chicago, która odbyła się w sobotę,18 grudnia.  

Spektakl wspaniale łączący elementy historyczne ze współczesnością, wsparty wspaniałą scenografią i strojami młodych artystów, był głośno oklaskiwany przez zgromadzonych w sali rodziców i gości. W tym gronie obecne były siostry zakonne Zygmunta i Patrycja ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek oraz para emerytowanych nauczycieli z Dębicy Maria i Jan Wachowscy, którzy przybyli na zaproszenie dyrektor szkoły Małgorzaty Klimek.

Każda z klas miała w spektaklu swój czas na prezentacje wyćwiczonych tekstów, kolęd i układów tanecznych. Wręcz uroczo prezentowały się przedszkolaki w strojach owieczek, które przy choince pojawiły się z wychowawczynią Alicją Buch oraz aniołki i pastuszkowie z klasy pierwszej Marzeny Kozłowskiej i Agaty Gołębicy, a także uczniowie klasy drugiej, którzy pod batutą Moniki Bucior śpiewali pastorałkę „Świeć gwiazdeczko”. Nad oprawą muzyczną spektaklu czuwała rozśpiewana klasa trzecia z reżyserką spektaklu Małgorzatą Niedbałą. Maryję zagrała Izabela Malara, a Józefa Kacper Bucior.

DSC 9208

Odtwórcy głównych ról w bożonarodzeniowym spektaklu. Z tyłu stoją: Maryja – Izabela Malara i Józef – Kacper Bucior

W finale spektaklu „Z pokłonem u żłóbka” uczniowie zaśpiewali piosenkę Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”. Po spektaklu wykonawcy przesłali za pośrednictwem TV Polonia życzenia do Polski. Nad nagłośnieniem spektaklu czuwała Marzena Kozłowska, a w rolę konferansjerki wcieliła się Marta Nowak.

Po zakończeniu części teatralnej Ewangelię nawiązującą do narodzin Pana Jezusa odczytał ks. Jarosław Maciejewski, a prezes szkoły, ks. dziekan Robert Łojek poświęcił opłatki, którymi z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa łamano się jedynie w gronie członków rodzin.

Przed przygotowaną przez rodziców wieczerzą dyrektor szkoły Marzena Klimek wręczyła medale „Ucznia na medal”. Jest on od kilku lat przyznawany za wybijające się osiągnięcia w nauce języka polskiego i historii. W gronie uhonorowanych medalami i dyplomami było kilkudziesięciu uczniów. Pani dyrektor gratulując wyróżnionej młodzieży życzyła wszystkim zdrowych i wesołych świąt Narodzenia Pańskiego.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP