Kolędowanie z PACBA
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

19 grudnia w sali bankietowej „Europen Crystal” w Arlington Heights na opłatkowym wieczorze spotkali się członkowie Polsko-Amerykańskiego Zrzeszenia Kontraktorów i Budowniczych PACBA. W opłatkowym spotkaniu wzięli udział podopieczni Fundacji „Dar Serca” z prezes Dorothy Malachowski oraz prezes Związku Klubów Polskich Jan Kopeć z żoną Łucją.

W imieniu Rady Dyrektorów PACBA świąteczne życzenia przekazał uczestnikom przyjęcia prezes Waldemar Czerpak życząc wszystkim dużo zdrowia, szczęścia w rodzinach, miłości oraz znakomitych wyników nauczania osiąganych przez dzieci.

Po podzieleniu się opłatkami i złożeniu sobie życzeń do uczestników opłatka zawitał św. Mikołaj z prezentami dla dzieci, który przeprowadził konkurs z nagrodami na temat tradycji związanej ze swoją postacią oraz pozował do zdjęć. Po zjedzeniu wigilijnej wieczerzy była okazja do oceny mijającego roku i snucia planów na przyszłość.

PACBA od lat działa bardzo prężnie organizując liczne akcje charytatywne i pomocowe. „Chcemy, żeby kontraktorzy bezpiecznie wracali do domów po ciężkiej pracy i nie byli narażani na dotkliwe kary w przypadku nieprawidłowości stwierdzonych przez inspektorów OSHA. Dlatego szkolimy ludzi. Są to cykliczne spotkania prowadzone przez polskojęzycznych inspektorów. Jesteśmy jedyną partnerską organizacją polonijną tej federalnej agendy. Organizujemy je przynajmniej cztery razy w roku. Tematyka dotyczy najważniejszych tematów z zakresu bezpieczeństwa na budowach” powiedział prezes Czerpak.

W swojej dotychczasowej historii kontraktorzy uczestniczyli w wielu akcjach pomocowych. Do najważniejszych z pewnością należy zaliczyć budowę po Wrocławiem dwóch domów dla powodzian oraz zaangażowanie w budowę domu dla podopiecznych Fundacji „Dar Serca” w Schiller Park, który jest miejscem pobytu dla dzieci z Polski. PACBA była organizatorem wystaw handlowych EXPO. Od początku istnienia kontraktorzy uczestniczą w Paradach 3 Maja, a rydwany, na których jadą, swoim wystrojem nawiązują do najważniejszych wydarzeń i świąt w historii Polski i Polonii.

W karnawale organizowany jest bal charytatywny, na którym wręczana jest doroczna nagroda „Złotego gwoździa”. Trafia ona w ręce osoby lub firmy, która nie będąc członkiem PACBY działa na jej rzecz wspomagając akcje charytatywne. 24. edycja tej imprezy odbędzie się 15 lutego 2020 roku. Również w roku przyszłym organizacja będzie celebrować ćwierćwiecze istnienia.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak