----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

20 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Co najmniej dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w czwartek wieczorem w masowej strzelaninie w pobliżu restauracji szybkiej obsługi McDonald's w dzielnicy Gold Coast w Chicago.

Do strzelaniny doszło około godziny 10:40 wieczorem w pobliżu Chicago Avenue i State Street - poinformował rzecznik policji chicagowskiej Tom Ahern. Znaleziono jeden pistolet, a podejrzany został zatrzymany. Śledztwo jest w toku.

Świadkowie twierdzą, że incydent rozpoczął się od bójki przed McDonald's, tuż przy przystanku czerwonej linii CTA w Chicago. Wygląda na to, że w momencie, kiedy wybuchła strzelanina w okolicy znajdowała się duża liczba osób.

Jeden ze świadków powiedział, że widział dwie dziewczyny czołgające się po podłodze w poszukiwaniu schronienia. Widziano ludzi leżących na chodniku i na ulicy - personel pogotowia ratunkowego opatrywał niektórych na miejscu zdarzenia.

W trakcie zamieszek wybuchały kolejne bójki, które policja próbowała przerwać. W pewnym momencie departament policji zdecydował o wstrzymaniu kursowania czerwonej linii, co miało ułatwić poszukiwanie sprawców. Pociągi były pełne pasażerów, którzy zostali wyprowadzeni z wagonów przez straż pożarną. Żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń.

W piątek rano burmistrz Lori Lightfoot wydała oświadczenie, w którym potępiła strzelaninę. "Okoliczni mieszkańcy, osoby dojeżdżające do pracy i inni muszą mieć pewność, że ten obszar o dużym natężeniu ruchu jest bezpieczny i nadszedł czas na podjęcie bardziej konkretnych kroków, aby rozwiązać ten problem raz na zawsze".

Lightfoot twierdzi, że zwróciła się do szefa chicagowskiej policji Davida Browna z prośbą o utworzenie "stałego posterunku umundurowanych funkcjonariuszy na skrzyżowaniu ulic State i Chicago oraz oddzielnego stałego posterunku na stacji Czerwonej Linii”

Masowa strzelanina w śródmieściu miała miejsce w pierwszą noc obowiązywania nowej godziny policyjnej wprowadzonej przez władze miasta dla młodzieży bez opieki. Rozporządzenie zostało wprowadzone w związku z brutalnymi przestępstwami w różnych rejonach miasta, w tym napadami z bronią w ręku, strzelaninami i kradzieżami samochodów.

al

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----