----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Ekskluzywny sklep z torebkami Louis Vuitton po raz kolejny padł ofiarą kradzieży. Tym razem w centrum handlowym Oak Brook, na zachodnich przedmieściach. Poprzednie incydenty miały miejsce w miejscowości Northbrook.

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję do incydentu doszło w biały dzień, około 3:30 po południu. Do sklepu weszło 14 osób, które skradły towar i uciekły 3 samochodami. Na razie nie ujawniono wartości towarów, które zostały skradzione. Trwa liczenie strat. Policja z Oak Brook udostępniła nagranie z monitoringu w czwartek po południu. 

Wszystkie osoby, które mogą posiadać w tej sprawie jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt z Departamentem Policji w Oak Brook pod numer telefonu 630-368-8700 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kradną coraz częściej

Kilka dni wcześniej w Oak Brook doszło do kradzieży w ULTA. Sześć osób wyniosło ze sklepu 153 butelki perfum o wartości prawie 15 tysięcy dolarów. Podejrzani zostali schwytani i postawiono im zarzuty o włamanie i kradzież. "W powiecie DuPage nie tolerujemy tego typu przestępstw" - powiedział prokurator stanowy powiatu DuPage Robert Berlin. "Zarzuty dla tych sześciu osób, które przybyły do powiatu DuPage, aby popełnić to przestępstwo, nie będą traktowane łagodnie i będą ścigane w pełnym zakresie prawa".

To już kolejne tego typu kradzieże. Sklep Louis Vitton w Northbrook Court na północnych przedmieściach, został obrabowany aż dwa razy w przeciągu 2 miesięcy. Za pierwszym razem skradziono towar o wartości 66 tysięcy dolarów, za drugim 100 tysięcy. Na początku października grupa złodziei zaatakowała Bloomingdale's w centrum handlowym Westfield Old Orchard w Skokie. Skradziono również torebki. Z kolei pod koniec września celem stała się Ulta w Norridge. Rabusie wynieśli kosmetyki o wartości około 10 tysięcy dolarów.

al