Kolejne szczątki płodów w bagażniku zmarłego lekarza
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Władze Illinois i Indiany ogłosiły w środę, że znaleziono kolejne szczątki płodów na terenie posiadłości należącej do zmarłego lekarza, który przeprowadzał aborcje w klinikach w Indianie.

Szczątki zostały tym razem znalezione w samochodzie należącym do doktora Ulricha Klopfera, który trzymał na działce w miejscowości Dolton, w Illinois.

„Biuro szeryfa powiatu Will zostało poinformowane, że liczne pojazdy i prawdopodobnie inne przedmioty należące do doktora Klopfera były przechowywane na zamkniętej ogrodzonej działce firmy zlokalizowanej w Dolton, w stanie Illinois” – poinformowano.

Biuro szeryfa przeszukało osiem pojazdów, a w samochodzie Mercedes Benz z lat 90-tych znaleziono pięć plastikowych toreb i jedno pudło, które zawierały wiele zachowanych medycznie szczątków płodów.

Klopfer mieszkał w powiecie Will, w stanie Illinois, a aborcji dokonywał w swoich klinikach w Fort Wayne, South Bend i Gary. Zmarł w ubiegłym miesiącu.

Krewni sprzątający garaż Klopfera po jego śmierci, w dniu 3 września znaleźli ponad 2,200 zachowanych szczątków płodów. Urzędnicy powiatu Willo informowali, że zebrany materiał pochodzi z aborcji przeprowadzanych w roku 2000, 2001 i 2002 w Indianie. Te szczątki zostały przekazane do biura koronera powiatu St. Joseph.

Szczątki znalezione w samochodzie w Dolton zostały „zachowane, zapakowane i oznaczone podobnie, jak poprzednie szczątki płodów odkryte w rezydencji Klopfera”.

Władze powiatu Will twierdziły pierwotnie, że w tym miejscu znaleziono mniej niż 100 szczątków. W czwartek poinformowano, że odkryto 165 kolejnych szczątków płodów.

Właściciel nieruchomości, Greg Cooper, powiedział, że widział Klopfera raz w roku, kiedy przyjeżdżał zapłacić za czynsz, co zrobił tuż przed swoją śmiercią.

Cooper twierdzi, że o niczym nie wiedział, dopóki nie zobaczył wiadomości o odkryciu tysięcy szczątków płodów w rodzinnym majątku Klopferów. Wtedy zadzwonił do szeryfa powiatu Will. Cooper powiedział, że śledczy spędzili na jego terenie kilka godzin. „Przejrzeli wszystkie samochody” - powiedział.

Podobnie jak w ubiegłym miesiącu, środowe poszukiwania odbyły się przy pełnej współpracy rodziny zmarłego lekarza.

„To szok dla wszystkich. Trzeba przyznać, że rodzina była bardzo otwarta i współpracowała, udzielając zgody na przeszukanie” – powiedział prokurator generalny Indiany, Curtis Hill.

Hill ogłosił również, jego biuro uruchomiło specjalny nr telefonu oraz adres email dla każdej osoby, która może mieć powiązania ze szczątkami płodów, pod którymi można uzyskać dodatkowe informacje na ten temat. Adres email to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , a numer telefonu: 317-234-6663.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: