----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

24 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Zaskakujący transfer w Chicago Fire. W nadchodzącym sezonie w barwach drużyny będzie występował Kacper Przybyłko. Amerykańska liga MLS (Major League Soccer) to dla niego chleb powszedni. Polak przez trzy poprzednie sezony był piłkarzem Philadelphia Union. Transfer Polaka jest wyceniany na 1.15 mln. dolarów.

„Bardzo się cieszymy, że możemy dodać zawodnika tej klasy do naszego składu. Chcieliśmy pozyskać czołowego ofensywnego gracza z doświadczeniem w MLS, a Kacper był jednym z najskuteczniejszych strzelców bramek w lidze w ciągu ostatnich trzech sezonów” — powiedział dyrektor sportowy Chicago Fire, Georg Heitz. Klub opublikował krótki filmik będący zwiastunem nowego transferu. 

Kacper Przybyłko ma 28 lat. Urodził się w Niemczech i to tam stawiał pierwsze piłkarskie kroki. W barwach drużyny z Filadelfii w ubiegłym sezonie rozegrał 34 mecze i strzelił 12 goli – w sumie w 96 meczach zdobył 40 bramek. Działacze Chicago Fire liczą na jeszcze lepszą skuteczność Polaka w Wietrznym Mieście. W ostatnim sezonie drużyna zakończyła zmagania na dwunastym miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej MLS.

W przeszłości piłkarzami Fire byli m.in. Jerzy Podbrożny, Roman Kosecki, Piotr Nowak, Tomasz Frankowski czy Przemysław Frankowski. Ten ostatni przeniósł się do ligi francuskiej – gra w RC Lens, z kolei Tomasz Frankowski po zakończeniu piłkarskiej kariery zdecydował się na politykę. Jest europosłem. Startował z listy Koalicji Obywatelskiej.

fk

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----