Kolejny rekord podróży
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Administracja Bezpieczeństwa Transportu poinformowała, że nieco ponad 1.7 miliona osób zostało poddanych kontroli na krajowych lotniskach w niedzielę, co jest najwyższą liczbą od marca 2020 roku.

Niedzielny wynik był o ok. 4,500 osób wyższy niż poprzedni, ustanowiony zaledwie dwa dni wcześniej.

Jednak te tłumy były nadal znacznie mniejsze niż przed pandemią. Według informacji TSA, liczba pasażerów, którzy przeszli przez punkty kontrolne w niedzielę, była ciągle o 29% niższa niż w tę samą niedzielę, kiedy w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Dzień Matki, dwa lata wcześniej.

Ilość podróży lotniczych rośnie od ponad roku, po tym, jak osiągnęła najniższy poziom w kwietniu 2020 roku. Linie lotnicze twierdzą, że większość osób korzystających obecnie z transportu lotniczego, to osoby podróżujące w celach wypoczynkowych do miejsc w Stanach Zjednoczonych.

Zagraniczni podróżni przybywający do USA są zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu na Covid-19. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom podały ostatnio, że podróżni mogą spełnić ten wymóg korzystając z zatwierdzonych przez władze federalne zestawów testowych do wykonywania w domu, co może nieco ułatwić podróżowanie za granicę.

jm