Koncert charytatywny dla Filipka
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W dniu 19 października odbył się koncert charytatywny dla Filipka Szczesnego. Ale początek tego wydarzenia miał miejsce już dzień wcześniej, w piątek 18 października. Wtedy to wraz z Dorotą Tomczyk, Sylvią Lisiecki oraz Chicagowskimi Aniołami Doroty Tomczyk przeprowadzone zostały warsztaty poświęcone malowaniu aniołów i pejzaży, w wykonaniu samych Sokołów z prezesem na czele oraz ich przyjaciół. Obrazy te zostały zlicytowane podczas sobotniego koncertu.

W sobotę na koncercie charytatywnie zagrały dla Filipka takie zespoły jak: Dywersant, Akustyczni oraz Marek Barzycki, za co im bardzo serdecznie dziękujemy. Nagłośnieniem całego koncertu zajął się, jak zawsze wspierający nasze akcje, Łukasz Bujak.

Pomiędzy występami zespołów odbywały się liczne loterie i licytacje, prowadzone przez niezastąpiony duet Beata Balos orasz Mariusz Kot. Wspierają nas przy każdym koncercie, a dzięki ich niesamowitej energii i zaangażowaniu licytacje zawsze osiągają wysokie kwoty.

I tutaj, przy okazji wspomnianych licytacji, zaczyna się właśnie ten „cud pomagania”. A dlaczego cud? Goście licytowali wystawione przedmioty w ogóle nie patrząc na ich wartość. Liczyło się tylko to, że każda kwota zostanie przekazana dla Filipka.

Obrazy malowane w piątek na licytacji osiągały wartość od $150 do $400. Obraz podarowany przez Dorotę Tomczyk o wartości $110, wylicytowany został za $300. Piłka z podpisem Marcina Gortata osiągnęła wartość $1,000. Dwie ozdobne tablice o wartości $50 każda, podarowane przez Katarzynę Kubień, zostały wylicytowane za $160 oraz $320.

To tylko kilka przykładów, a podczas całego wieczoru działy się naprawdę łapiące za serce akcje. Kwota uzyskana z koncertu to $4,520 i suma ta została przekazana rodzicom Filipka.

Obecny na koncercie był również tata Filipka, Łukasz Szczesny, który dzielił się ze wszystkimi historią synka oraz tym, jakie, dzięki leczeniu, czyni postępy.

Tutaj również należą się ogromne podziękowania dla Sokół Riders, którzy zawsze wspierają akcje charytatywne, sami czynnie uczestniczą w licytacjach oraz przekazują taki. Grupa „Pomagamy, bo lubimy” zawsze będzie im ogromnie wdzięczna za całe udzielone wsparcie przy każdej organizowanej akcji.

Grupa „Pomagamy, bo lubimy” nadal wspiera Filipka w walce o lepsze jutro. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i razem z nami, czyli Jolą Spórną, Anią Wiechowską, Anną Wilk, Magdą Borucką oraz Marcinem Danychem do wspierania chorych dzieci.

Razem możemy naprawdę więcej!

Zdjęcia: Sebastian Skora