Koncert noworoczny w przedszkolu
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Okres Świąt Bożego Narodzenia i powitania Nowego Roku w wielu placówkach szkolnych oraz przedszkolnych wykorzystywany jest do organizowania najróżniejszych wydarzeń związanych z polskimi tradycjami świątecznymi. Odbywają się jasełka i koncerty kolędnicze.

Do tej tradycji postanowiła nawiązać właścicielka przedszkola Fun & Games Playschool w Schiller Park, Bożena Mroczek. Dziewiątego stycznia odbył się koncert świątecznej muzyki klasycznej. Na imprezę przygotowaną przez Bartosza Warkoczyńskiego i Żanettę Mrugalską zawitali do przedszkola włodarze miasteczka z burmistrzem Nickiem Caiafą na czele. Artyści śpiewali, grali i bawili się z przedszkolakami. Po koncercie wychowankowie i goście zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

„Zostaliśmy zaproszeni przez dyrektora przedszkola na koncert noworoczny. To piękna impreza. Przyjechaliśmy w silnej delegacji z burmistrzem, szefem policji i straży pożarnej. Burmistrz Nick Caiafa jest otwarty na działalność takich instytucji, jak szkoły i przedszkola. Na naszym terenie swoją siedzibę ma Fundacja Dar Serca, którą także staramy się wspierać. We wrześniu organizujemy święto pierogów, z którego dochód miasto przekazuje dla fundacji. Burmistrz Caiafa stara się bywać wszędzie tam, gdzie są Polacy, gdzie dzieją się ciekawe rzeczy, takie jak dzisiejszy koncert. Nie byliśmy na koncercie świątecznym, bo było bardzo dużo rodziców i dziadków, ale cieszymy się, że dzisiaj mogliśmy być świadkami tej niezwykle ciekawej imprezy artystycznej z udziałem dzieci” – powiedziała asystentka burmistrza Małgorzata Lipecka.

Po godzinnym spotkaniu goście zostali zaproszeni na degustację polskich potraw świątecznych, przygotowanych przez panią, która na co dzień gotuje jedzenie dla przedszkolaków.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak