----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Coraz więcej biur sekretarza stanu w Illinois już wkrótce będzie wymagać wcześniejszego umawiania wizyty, a także rozszerzy usługi związane ze zdalnym odnawianiem prawa jazdy czy dowodu osobistego, próbując rozwiązać problem długich kolejek i tłumów w budynkach.

Od września trzy lokalizacje w Chicago i dziewięć kolejnych na przedmieściach będą wymagać umawiania się na testy drogowe, wyrabianie dowodów tożsamości (również nowych dokumentów Real ID) i praw jazdy.

Usługi związane z pojazdami, takie jak odnowienie naklejki na tablicach rejestracyjnych czy ubieganie się o tytuł własności, nie wymagają wcześniejszego umówienia. Seniorzy, weterani, osoby niepełnosprawne oraz kobiety w ciąży również nie muszą umawiać się na wizytę.

Nowe lokalizacje, które będą wymagały wcześniejszego umówienia, to:

Chicago North – od 1 września
Chicago West – od 2 września
Chicago South – od 3 września
Schaumburg – od 7 września
Bridgeview – od 7 września
Lombard – od 8 września
Des Plaines – od 8 września
Waukegan – od 9 września
Aurora – od 10 września
Plano – od 10 września
Joliet – od 10 września.

Lokalizacje w Lake Zurich, Melrose Park, Midlothian i Woodstock już wcześniej wymagały umawiania wizyt. Co najmniej cztery lokalizacje w Chicago nie będą tego wymagać.

We wrześniu biura sekretarza stanu rozszerzą zakres zdalnego odnawiania prawa jazdy czy dowodów osobistych. Przez sześć miesięcy biura będą wysyłać listy do kwalifikujących się posiadaczy tych dokumentów, z prośbą o odnowienie przez internet, telefoniczne lub pocztą.

Osoby, które osobiście muszą udać się do jednej z lokalizacji biur sekretarza stanu, to osoby po raz pierwszy ubiegające się o dowód osobisty lub prawo jazdy oraz kierowcy powyżej 75. roku życia.

Daty ważności tych dokumentów zostały automatycznie przedłużone do 1 stycznia, z wyjątkiem komercyjnych praw jazdy i pozwoleń.

jm