Kościelne dzwony przypomną o modlitwie
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Archidiecezja Chicago wzywa wszystkie parafie katolickie z powiatów Cook i Lake, aby dzwoniły kościelnymi dzwonami pięć razy dziennie. Ma to mobilizować wszystkich wiernych do modlitwy podczas trudnego okresu, jakim bez wątpienia jest pandemia koronawirusa COVID-19. Pierwszy dzwon mieszkańcy Illinois będą mogli usłyszeć o 9 rano, natomiast ostatni o 9 wieczorem. Każda modlitwa odbędzie się w intencji konkretnej grupy osób dotkniętych epidemią wirusa.

„Mamy nadzieję, że ludzie będą mieli możliwość zjednoczenia się w modlitwie, szczególnie w tym czasie, gdy jesteśmy odizolowani. Apelujemy do parafii z całej archidiecezji, aby przyłączały się do się do tej inicjatywy i wzniosły głos do Boga za chorych i cierpiących - aby wiedzieli oni o naszym wsparciu” – powiedział Blase Cupich, arcybiskup-metropolita Chicago.

Jeżeli parafia nie posiada dzwonu, kardynał zachęca wiernych do ustawienia alarmu w telefonie komórkowym, w ten sposób każdy będzie mógł chociaż na chwilę pomodlić się w intencji chorych i poszkodowanych przez epidemię. W związku z zakazem zgromadzeń, a także zawieszeniem odprawiania mszy świętych Archidiecezja Chicago transmituje je na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych, także w języku polskim.

„W tym trudnym czasie szczególnie ważne jest, aby wierni mieli dostęp do łaski i wygody mszy świętej” - powiedział biskup Ron Hicks z archidiecezji chicagowskiej. Informacje dotyczące intencji nabożeństw znajdują się na stronie archchicago.org.

FK

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: