Kosztowne rozwody
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Wskaźnik rozwodów w Illinois jest niższy niż w większości innych stanów, ale zakończenie związku małżeńskiego jest u nas bardzo drogie - koszty mogą wahać się nawet od 35 do 70 tysięcy dolarów.

Ekspert ds. mediacji rozwodowej twierdzi, że pary, które decydują się na zakończenie małżeństwa, mogą obniżyć koszty rozwodu, rozwiązując sprawę przed pójściem do sądu.

Sharon Count, certyfikowany analityk finansowy ds. rozwodów w Center for Divorce Resolution w Northfield, powiedziała, że średnia cena rozwodu w Illinois może wynosić od 35 to 70 tysięcy dolarów, dodając, iż praca z mediatorem przed udaniem się do sądu, może obniżyć to do mniej niż 10 tysięcy.

"To zależy od szczegółów i komplikacji danej sprawy, a także od sytuacji finansowej i tego, jak dobrze ludzie potrafią się ze sobą komunikować" - powiedziała. "Możesz wydać dużo pieniędzy na kłótnie, lub możesz zaoszczędzić,  dogadać się i spróbować przejść przez ten proces wspólnie podejmując decyzje, podobnie jak w momencie kupowania domu czy posiadania dzieci".

Wskaźnik rozwodów w Illinois - według US News and World Report - znajduje się w dolnej części wszystkich stanów, na poziomie 6.6 procent. Dla kontrastu, Arkansas ma najwyższy wskaźnik rozwodów - na poziomie 13 procent. Najniższy jest w Północnej Dakocie - 4.7 procent.

Chociaż każda sprawa jest inna, jedną rzeczą, która wydaje się wspólna w większości przypadków, jest utrata zaufania - twierdzi Count.

"Jest to powszechnie spotykane w każdym przypadku, nad którym pracuję" - powiedziała. "Ktoś zrobił coś, aby skrzywdzić drugą osobę i nie tworzą wystarczająco silnego związku, aby utrzymać to małżeństwo razem".

Aby uniknąć płacenia wysokich kosztów adwokatów rozwodowych, których stawki wynoszą nawet 650 dolarów na godzinę, warto skorzystać z usług mediacyjnych, co sugeruje swoim klientom przed udaniem się do sądu. 

"Najważniejszą rzeczą, jaką ludzie muszą zrobić, to podjęcie najwięcej decyzji, jeśli tylko są w stanie to zrobić, bez udziału sądu" - powiedziała.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: