Krakusi z Schaefferem
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Po marazmie spowodowanym pandemią organizacje polonijne budzą się do życia. Działacze istniejącego od ponad 25 lat Towarzystwa Przyjaciół Krakowa zaprosili swoich sympatyków na teatralny wieczór w Muzeum Polskim. Jego bohaterami byli aktorzy grupy „Teatr Nasz”, którzy wystawili sztukę Bogusława Schaeffera „Kwartet dla czterech aktorów.

Sztuka wybitnego krakowskiego dramaturga, muzykologa i kompozytora w wykonaniu chicagowskich aktorów grających pod kierunkiem Andrzeja Krukowskiego, wzbudziła zainteresowanie i aplauz zgromadzonej 25 czerwca w sali im. Sabiny Logisz widowni. „Interpretacja fabuły to kwestia zapatrywania i podejścia do tematu poszukiwania idealnej sztuki przez każdego z wykonawców. Stwarza to klimat niepowtarzalności i nieprzewidywalności zdarzeń na scenie” – powiedziała prezes TPK Jolanta Grocholska.

 DSC7520

„Teatr Nasz” wystawił sztukę B. Schaeffera „Kwartet dla czterech aktorów”

Było dużo śmiechu, radości i wspomnień. Jest do czego wracać, bo spotkania pod hasłem „Zagubieni w Muzeum” TPK organizowało już w 2018 i rok później. Na początku września krakusi organizowali Paradę Jamników. Były Zaduszki Jazzowe, słynne Bale Krakusów, spotkania przy wigilijnym stole, koncerty, monodramy, pikniki i ogniska.

Tekst i zdjęcia: NEWSRP