Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Dziury w jezdniach to zmora kierowców w Chicago. Władze miasta zapewniają, że trwają prace, by ich jak najwięcej załatać jeszcze przed nadejściem zimy.

Chicagowski departament transportu (CDOT) do końca października będzie wysyłać w teren swoje ekipy remontowe, aby naprawić nawierzchnię przed sezonem zimowym. Do mieszkańców zwrócono się o pomoc w zlokalizowaniu dziur w nawierzchni.

Od ostatniej zimy pracownicy miejscy załatali 36,000 dziur w ulicach i zaułkach. Tylko w styczniu miasto otrzymało 4,391 skarg dotyczących tego problemu od mieszkańców. W styczniu 2018 roku miasto wypełniło 45,550 dziur i otrzymało 4,989 skarg.

Przedstawiciele departamentu transportu twierdzą, iż najbardziej pracowitymi dla nich miesiącami jest luty, marzec i kwiecień. W kwietniu zespoły zaczynają bardziej skupiać się na odnawianiu nawierzchni dróg.

Śnieg, lód i wilgoć przyczyniają się do powstawania dziur. Szczególnie wpływa na to cykl ujemnych temperatur, po którym następuje znaczne ocieplenie. W miarę starzenia się asfaltu powstają w nim pęknięcia, w które dostaje się woda. Gdy temperatura spada, woda zamarza i “rozsadza” nawierzchnię, w której tworzą się dziury pod kołami przejeżdżających samochodów.

Mieszkańcy mogą zgłaszać uszkodzenia na drodze dzwonić pod numer 311 lub na stronie http://311request.cityofchicago.org/reports/new?service_id=4fd3b656e750846c53000004.

Departament Transportu Illinois (IDOT), który zarządza drogami stanowymi, nie prowadzi rejestru dziur podobnie jak Chicago – poinformował Guy Tridgell, rzecznik departamentu. Kierowcy mogą zgłaszać informacje o dziurach w drogach stanowych na stronie internetowej departamentu: http://apps.dot.illinois.gov/WER/?from=1.

Kierowcy, których samochody zostały uszkodzone na dziurach w nawierzchni dróg, mogą zgłaszać wnioski o zwrot kosztów naprawy do urzędu miasta. Mieszkańcy ubiegający się o zwrot kosztów spowodowanych przez dziury, muszą wypełnić odpowiedni formularz, dostarczyć kopię rachunku za naprawę uszkodzeń lub dwie pisemne wyceny kosztów napraw oraz kopię raportu policyjnego opisującego incydent, który doprowadził do szkody – wynika z informacji podanych na stronie internetowej urzędu.

Roszczenia należy złożyć w biurze sekretarza miasta, a Rada Miasta dokonuje przeglądu wniosków i decyduje o wypłacie odszkodowań.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location