----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

17 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Dotychczas ponad 30 firm z Chicago zostało ukaranych mandatami i grzywnami za nieprzestrzeganie wprowadzonego przez ratusz mandatu szczepionkowego. Chodzi o jego egzekwowanie, czyli w praktyce sprawdzanie statusu szczepień klientów.

 Do środy zostały wystawione 32 mandaty

Według nieoficjalnych wciąż informacji kary mają zapłacić chicagowskie restauracje, centra fitness, szkoła pływania i miejsce zabaw dla dzieci. Powodem oprócz nieegzekwowania wymogu był brak opublikowanej polityki dotyczącej sprawdzania kart szczepień i jej egzekwowania – chodzi o regulamin, czyli wydrukowaną informację zamieszczoną w widocznym miejscu. Grzywna za każde z wykroczeń wynosi od $100 do $10,000.

Chicagowskie restrykcje

Od 3 stycznia na terenie Chicago i powiatu Cook obowiązują restrykcje covidowe. Certyfikat szczepień jest wymagany podczas wejścia do restauracji, barów, sal gimnastycznych, siłowni czy obiektów użyteczności publicznej. Potwierdzenie przyjęcia szczepionki musi okazać każda osoba powyżej 5. roku życia. Zasady obowiązujące w Chicago i na terenie powiatu nie dotyczą osób przebywających w lokalach krócej niż 10 minut - np. odbierających jedzenie na wynos. Nie obejmują one również kościołów, chociaż w niektórych z nich msze już odbywają się w formie online – tak, jak było to podczas twardego lockdownu. Honorowane przez przedsiębiorców i instytucje publiczne są różne formy potwierdzenia przyjęcia szczepienia. Najbardziej popularnym są zwykłe karty, a także jej zdjęcia. Certyfikaty są także dostępne w aplikacji Smart Health Card na tabletach i telefonach.

fk

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----