Letnie Igrzyska Lekarskie w Zakopanem
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W Zakopanem, na obiektach sportowych Centralnego Ośrodka Sportu odbyły się XVII Letnie Igrzyska Lekarskie. W trwających cztery dni zawodach uczestniczyło 650 lekarzy z rodzinami z Polski i zagranicy.

Rywalizowano w 15 dyscyplinach lekkoatletycznych oraz tenisie ziemnym. Chicagowskie środowisko lekarskie reprezentował prezes Klubu Sportowego „Bronek”, dr. Bronisław Orawiec z rodziną.

Propagator sportowego życia wśród chicagowskiej Polonii powtórzył sukces sprzed roku zdobywając dwa złote medale i tytuły mistrzowskie w tenisie ziemnym. Zwyciężył w singlu i w deblu w grupie wiekowej powyżej 65. roku życia.

Imprezie patronował Polski Komitet Olimpijski, Naczelna Izba lekarska oraz Gazeta Lekarska. Konkurencje sportowe były przeprowadzane także w Ludźmierzu, Frydmanowie, Maruszynie, Niedzicy, Kościelisku, Hotelu Belvedere oraz Tatrzańskiej Łomnicy.

Zamykając Igrzyska dr. Orawiec zaprosił koleżanki i kolegów do udziału w XXIV Światowych Mistrzostwach Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim, które odbędą się w marcu 2020 roku na stokach La Thuile w Alpach włoskich. Głównemu organizatorowi Igrzysk dr. Maciejowi Jachymiakowi wręczył medale fundacji posiadów oraz publikację pt. „Góralskie Posiady dr Orawca”.

(opr. ab)