----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

30 listopada w Muzeum Polskim w Ameryce odbył się wernisaż prac plastycznych Patrycji Stępniak. Wystawa "LIFE IS ART" jest inspirowana wyprawami artystki. Niektóre z obrazów stały się ilustracjami do kalendarza Polish Roman Catholic Union of America (PRCUA) na rok 2022, który został zaprezentowany po raz pierwszy podczas wernisażu.

Artystka na co dzień prowadzi Fabrykę Wyobraźni PatriciaArtStudio. To miejsce, które kolorują twórczy ludzie, zmieniając codzienny świat w sztukę. „LIFE IS ART” to skutek niezwykłych wypraw Patrycji - godzin chodzenia po szlakach i wpatrywania się w piękno tego świata. Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Polskim w Ameryce do końca roku.

Część prac stała się ilustracją do kalendarza PRCUA na rok 2022, który miał swoją premierę w dzień wernisażu. Tradycyjnie, jak co roku, PRCUA Life wydaje drukowaną wersję kalendarza, który jest najbardziej popularnym gadżetem promocyjnym firmy. Obok informacji na temat misji organizacji i bogatej oferty finansowej, PRCUA promuje w nim polską kulturę i sztukę. Tym razem motywem przewodnim są polskie i amerykańskie skarby natury. Producentem publikacji jest dział marketingu PRCUA z graficzkami Lisą Terlecki i Anne Moschopoulos, pod kierownictwem wiceprezes PRCUA Micheline Jaminski oraz dyrektor marketingu Elżbiety Sawczuk.

Artystyczny wieczór w Muzeum Polskim swoim wstępem dopełniła wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik, której akompaniował na fortepianie Paul Bedal. Swoją obecnością imprezę zaszczyciła także Konsul ds. Współpracy z Polonią, Agata Grochowska oraz zarząd Polish Roman Catholic Union of America i Polish Museum of America.

al