----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

29 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

W wywiadzie dla Chicago Sun Times Lori Lightfoot ogłosiła start w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Oznacza to, że będzie ubiegała się o drugą kadencję w chicagowskim ratuszu.

„Jedyna niewiadoma dotyczy tego, kiedy ogłoszę to oficjalnie, a to nastąpi wkrótce. Daję wam jasną deklarację co do tego, jak będzie wyglądała przyszłość. Pozostaje tylko kwestia formalnego ogłoszenia tego faktu. I wkrótce to zrobimy" – powiedziała burmistrz Chicago. Lightfoot ogłosiła to po tym, jak republikanin Mike Quigley ogłosił, że pozostanie w Kongresie i nie będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza. To mógłby być jeden z najgroźniejszych rywali demokratycznej polityk. Oficjalnie start w wyborach zapowiedziało 2 kandydatów, kolejnych 3 start rozważa. 

Kto będzie się ubiegał o fotel burmistrza?

Lista osób, które będą rzucą wyzwanie Lori Lightfoot stale się wydłuża. Swój start oficjalnie zapowiedział chicagowski radny Raymond Lopez – zagorzały krytyk urzędującej burmistrz. Nazwał miasto "statkiem bez steru", który potrzebuje nowego kapitana. Drugim kandydatem jest startujący po raz trzeci biznesmen i filantrop dr Willie Wilson. Twierdzi, że jeśli zostanie wybrany, wprowadzi w mieście duże zmiany - zatrudni kilku inspektorów policji, którzy zajmą się zwalczaniem brutalnej przestępczości, oraz zlikwiduje obowiązek szczepień miejskich urzędników przeciwko COVID-19.

Są też tacy, którzy startu formalnie nie ogłosili

Przewodniczący Fraternal Order of Police John Catanzara ogłosił swój start po tym, jak przeszedł na emeryturę jako funkcjonariusz policji chicagowskiej. Catanzara to także zagorzały krytyk Lori Lighfoot, a kością niezgody był mandat szczepionkowy, który przez Catanzarę i funkcjonariuszy z jego otoczenia nie był respektowany. 

"Oficjalnie startuję w wyborach na burmistrza. Lightfoot musi odejść. To musi się stać" - powiedział w listopadzie 2021 roku, jednak od tego czasu publicznie głosu w tej sprawie nie zabrał. Jako potencjalnych kandydatów wymienia się też dwójkę działaczy Związku Nauczycieli - Chicago Teachers Union - Stacy Davis Gates i Jesse Sharkey. Pytani przez dziennikarzy oficjalnie zamiaru startu nie potwierdzili. 

fk

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----