----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Burmistrz Lori Lightfoot ogłosiła w czwartek nowy cel, którym jest podanie co najmniej jednej dawki szczepionki na Covid-19 77% mieszkańców Chicago w wieku powyżej 12 lat do 31 grudnia.

Lightfoot powiedziała, że zaledwie 50% mieszkańców w niektórych dzielnicach otrzymało pierwszą dawkę szczepionki. Według danych miejskich dzielnice o najniższym wskaźniku szczepień są skoncentrowane na południowej i zachodniej stronie.

„Od powstrzymania rozprzestrzeniania się dezinformacji o szczepionkach, po wspieranie firm w swoich społecznościach, które priorytetowo traktują szczepienia, a nawet rozmawianie z niechętnym członkiem rodziny o tym, dlaczego tak ważne jest, aby w tej chwili zrobić krok naprzód, każdy mieszkaniec może zrobić coś znaczącego, aby pomóc nam osiągnąć ten ważny kamień milowy w zakresie szczepień” – powiedział Lightfoot.

Jednak dr Allison Arwady, komisarz Departamentu Zdrowia Publicznego w Chicago, przyznała, że nawet jeśli 77% mieszkańców Chicago otrzyma przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 do końca 2021 r., miasto nadal nie osiągnie odporności zbiorowej.

Większość ekspertów uważa, że co najmniej 80% wszystkich mieszkańców musiałoby zostać w pełni zaszczepionych przeciwko wirusowi, aby osiągnąć ten poziom ochrony społeczności.

Urzędnicy oczekują, że dzieci poniżej 12. roku życia będą kwalifikować się do szczepień już jesienią.

Według danych miejskich ponad 72.6% mieszkańców Chicago w wieku 12 lat i starszych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19 – czyli 62.5% całej populacji miasta.

Działania władz miasta, projekt o nazwie Protect Chicago 77, obejmie filmy dostarczające „wskazówki, które pomogą ludziom porozmawiać z przyjaciółmi i rodziną o szczepionce na Covid-19”, a także kampanię marketingową, która wzywa mieszkańców do szczepień, bazując na ich miłości do rodzinnego miasta, rodziny i chęci ochrony społeczności.

Z danych miejskich wynika, że w tym tygodniu w mieście podawano średnio zaledwie 3,800 dawek szczepionki dziennie, a to najmniej od czasu, gdy stały się one powszechnie dostępne.

Zarówno Lightfoot i Arwady nadal odrzucają wezwania, aby biznesy, w tym restauracje, wymagały od klientów okazania dowodów szczepienia przed wejściem do środka. Jednak ośmiu członków Rady Miasta nawołuje, aby Chicago poszło śladami Nowego Jorku i Los Angeles, wprowadzając nakaz okazania szczepienia, aby wejść do barów, winiarni, browarów, klubów nocnych i innego rodzaju biznesów.

Według danych miejskich biali mieszkańcy Chicago są bardziej skłonni do szczepienia przeciwko Covid-19 niż czarni lub latynoscy mieszkańcy.

.