Lokalizator punktów szczepień
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nowa, stanowa strona internetowa uruchomiła w tym tygodniu wyszukiwarkę, dzięki której można zlokalizować punkt szczepień na koronawirusa najbliższy swego miejsca zamieszkania.

W tej chwili do otrzymania szczepionki na Covid kwalifikuje się tzw. druga grupa priorytetowa, czyli wszyscy mieszkańcy w wieku powyżej 65 lat i niektóre osoby wykonujące zawody określane jako niezbędne. Obejmuje to ponad 3.2 miliona mieszkańców Illinois, którzy dołączą do pracowników służby zdrowia, mieszkańców domów opieki i ich personelu, czyli grup kwalifikujących się w pierwszej kolejności.

Adres strony to https://coronavirus.illinois.gov/s/vaccination-location lub też można ją odwiedzić klikając TUTAJ.

29

Punktów szczepień szukać można wpisując kod pocztowy lub nazwę miasta. Lokalizator zawiera linki do 97 lokalnych departamentów zdrowia, aptek i innych autoryzowanych miejsc.

Od poniedziałku Walgreens przyjmuje chętnych (wcześniej umówionych) w 92 lokalizacjach, Jewel-Osco rozpoczyna szczepienia we wtorek. Pozostałe miejsca rozpoczną działalność w ciągu najbliższych kilku dni, należeć do nich będą punkty obsługiwane przez stanową Gwardię Narodową.

Obecnie szczepienia są dostępne tylko po wcześniejszym umówieniu. W miarę jak szczepionki będą coraz bardziej dostępne planowane jest zdejmowanie kolejnych ograniczeń i oferowanie ich wszystkim mieszkańcom, niezależnie od przynależności do określonych grup.

Illinois zajmuje obecnie szóste miejsce w kraju pod względem ogólnej liczby rozprowadzonych szczepionek. Jednocześnie nasz stan jest ostatni wśród 10 największych pod względem liczby wydanych szczepionek w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców, choć do niedawna znajdowaliśmy się pod tym względem w czołówce.

rj