----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

25 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

15 kwietnia w Zoo w Melbourne na Florydzie przyszła na świat nietypowa małpa z gatunku czepiak (spider monkey). Noworodek ma na nosie unikalne znamię w kształcie symbolu Batmana.

Znak przedstawiający sylwetkę nietoperza z rozpostartymi skrzydłami jest używany w całej serii komiksów DC Comics jako sygnał alarmowy do wezwania Batmana.

Rodzice sławnej małpki to 31-letnia samica Rochelle i 25-letni samiec Shooter. Ciąża u tego gatunku trwa zazwyczaj 139 dni, a samica rodzi zwykle 1 młode. Opiekuje się nim przez 10 miesięcy.

"Młoda małpka ma się dobrze, mocno trzyma się mamy i jest karmiona piersią" – przekazało zoo. Jej płeć nie jest jeszcze znana.

Czepiak to gatunek, który występujące we wschodniej części Ameryki Południowej i jest "narażony" na wyginięcie –według World Wildlife Fund. Ich populacja zmniejsza się z powodu niszczenia tropikalnych lasów deszczowych i polowań.

"Każde narodziny w zoo dają zabezpieczenie przed utratą tych cennych gatunków w ich naturalnym środowisku" – zauważa Brevard Zoo.

al

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----