----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

14 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Od początku epidemii restauracje na całym świecie walczą o przetrwanie, a ich sytuacja przypomina sinusoidę. Chicagowskie lokale mają teraz kolejny problem – mandat szczepionkowy, który skutecznie zniechęca mieszkańców miasta do odwiedzania lokali. Jeżeli będzie tak dalej, to możemy się pakować – mówią właściciele biznesów gastronomicznych.

Problemów ciąg dalszy

Wysokie ceny paliwa sprawiają, że dostawy stają się coraz mniej opłacalne. Wysokie ceny najmu mocno uderzają po kieszeni przedsiębiorców wynajmujących lokale. Teraz dochodzi do tego nakaz szczepień, który obowiązuje w Chicago od 3 stycznia.

„Zbyt wiele lokali jest na skraju bankructwa. Za każdym razem, gdy włodarz amerykańskiego miasta ogłasza jakikolwiek mandat szczepionkowy wiążący się z okazaniem dowodu szczepień, to jest to kolejny element uderzający w lokale. Większość klientów, szczególnie tych niezaszczepionych zrezygnuje z posiłków na mieście” – mówi Roger Romanelli z Chicago Restaurants Association.

Styczeń zawsze jest kiepski dla restauracji

Styczeń to najgorszy czas dla przemysłu restauracyjnego – szczególnie w dobie pandemii. Posiłki na świeżym powietrzu mogą być wydawane tylko w specjalnych lokalach z zadaszonymi i ogrzewanymi ogródkami. W zeszłym roku rząd federalny przyznał dotacje dla restauracji, aby pomóc im utrzymać się na rynku. W Chicago 1,500 restauracji otrzymało dotacje, a 2,500 złożyło podania, ale nie dostało nic. Teraz Romanelli wysłał list do prezydenta Bidena, w którym prosi o pomoc federalną dla restauracji. Twierdzi, że w całych Stanach Zjednoczonych każda z nich będzie potrzebowała około 200 tys. dolarów, by przetrwać i odrobić straty z ostatnich dwóch lat.

Potwierdzenie szczepienia

Certyfikat szczepień jest wymagany w Chicago i powiecie Cook podczas wejścia do restauracji, barów, sal gimnastycznych, siłowni czy obiektów użyteczności publicznej – musi go okazać każda osoba powyżej 5. roku życia. Zasady obowiązujące w Chicago i na terenie powiatu nie dotyczą osób przebywających w lokalach krócej niż 10 minut, np. odbierających jedzenie na wynos. Nie obejmują one również kościołów, chociaż w niektórych z nich msze już odbywają się w formie online – tak, jak było to podczas twardego lockdownu. Honorowane przez biznesy i instytucje publiczne są różne formy potwierdzenia przyjęcia szczepionki. Najbardziej popularnym są zwykłe karty, a także ich zdjęcia. Certyfikaty są też dostępne w aplikacji Smart Health Card w telefonach komórkowych.

fk

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----