----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

28 lutego 2022

Udostępnij znajomym:

Od poniedziałku, 28 lutego w całym stanie przestał obowiązywać wymóg noszenia maseczek w miejscach publicznych. W dalszym ciągu wymagane są one w transporcie publicznym, miejscach takich jak szpitale i ośrodki opieki dziennej, a firmy mogą podejmować w tej kwestii własne decyzje. Z konieczności noszenia maseczek zrezygnowało także Chicago oraz powiat Cook.

Restauracje i biznesy mogą w dalszym ciągu wymagać masek i okazywania dowodu szczepienia, a niektóre placówki w rejonie Chicago już zapowiedziały, że zamierzają utrzymać te wymogi.

Wielu ekspertów ds. zdrowia publicznego twierdzi, że decyzja o zniesieniu mandatu maseczkowego jest słuszna, ponieważ liczba przypadków COVID-19 spadła, a szpitale nie są przeciążone ilością chorych. Ale doradzają osobom cierpiącym na inne choroby, a także nieszczepionym, aby nadal nosiły maski, szczególnie N95 lub KN95.

Wygaśnięcie mandatu maseczkowego dla większości szkół na terenie stanu Illinois, ogłosił w piątek gubernator Pritzker.

Uczniowie i pracownicy szkół w stanie Illinois od poniedziałku nie muszą już nosić maseczek w budynkach szkolnych. Sąd Najwyższy stanu Illinois odmówił rozpatrzenia wniosku gubernatora o uchylenie decyzji sądu apelacyjnego, która skłoniła dystrykty szkolne w całym Illinois do rezygnacjiz  tego wymogu już wcześniej.

Pritzker wyraził jednak „zadowolenie” z orzeczenia Sądu Najwyższego, które – jak powiedział w oświadczeniu – „oznacza, że w razie konieczności wprowadzenia mandatu maseczkowego w szkołach w przyszłości, stan nadal ma do tego uprawnienia”.

Gubernator stwierdził, że wycofa zarządzenie wykonawcze, z godnie z którym wymagał od uczniów szkół w Illinois noszenia maseczek, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19, z powodu nowych zasad opublikowanych w piątek przez Centers for Disease Control.

Zachęcają one ludzi do noszenia maseczek w pomieszczeniach tylko w społecznościach, w których szpitale są zagrożone przytłoczeniem przez pacjentów, u których zdiagnozowano Covid-19 – poinformowali urzędnicy CDC. Nowe zasady określane są na podstawie liczby osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa i wymaganej pojemności szpitala.

Nowe przepisy nie wymagają już maskowania wszystkich uczniów i pracowników szkół. Zamiast tego tylko szkoły w społecznościach o wysokim poziomie ryzyka powinny wymagać noszenia maseczek.

Pritzker stwierdził, iż jest „niezwykle zadowolony” z możliwości zniesienia mandatu maseczkowego dla szkół. Większość dystryktów szkolnych uczyniła maseczki opcjonalnymi już po tym, jak sąd apelacyjny odrzucił apelację gubernatora dotyczącą orzeczenia sądu niższej instancji.

Zniesienie mandatu maseczkowego nie miało bezpośredniego wpływu na chicagowskie szkoły publiczne, gdzie w myśl porozumienia między dystryktem, a chicagowskim związkiem nauczycieli, maseczki nadal będą wymagane do sierpnia, chyba że zostanie osiągnięte nowe porozumienie.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----