----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Burmistrz Elk Grove Village, Craig Johnson przeciwstawił się stanowemu rozporządzeniu gubernatora dotyczącemu maseczek i zapowiedział w środę, że ich noszenie w budynkach rządowych i biznesach będzie opcjonalne.

Johnson twierdzi, że w pełni popiera naukę, sam jest w pełni zaszczepiony, podobnie jak większość osób we władzach miasteczka, uważa jednak, że nadszedł czas, aby pozwolić lokalnym władzom na zniesienie wymogu noszenia maseczek w pomieszczeniach, jeśli liczby wskazują, iż można to zrobić bezpiecznie. Poinformował, że podjął taką decyzję, ponieważ liczba chorych trafiających do szpitala Amita Health Alexian Brother Medical Center w Elk Grove Village z powodu Covid-19 pozostaje niska w porównaniu ze szczytem pandemii w ubiegłym roku.

„Podążamy za nauką. To nasz klucz” – powiedział, dodając, iż zgodnie z wytycznymi gubernatora bezpieczne jest łagodzenie ograniczeń, gdy liczby spadną poniżej 5% - dzisiaj obserwujemy dane na poziomie 1.6-1.7%. Burmistrz zwrócił także uwagę na serię letnich koncertów, w których uczestniczyły tysiące ludzi, a nie wpłynęło to na gwałtowny wzrost liczby zachorowań.

Johnson ma nadzieję, że gubernator Pritzker wkrótce zniesie ogólnostanowy wymóg noszenia maseczek.

jm