----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

04 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Chicago planuje połączyć i rozbudować swój system ścieżek o kilkanaście projektów przyjaznych dla pieszych i rowerzystów, które mogą rozpocząć się w nadchodzących latach, zapowiedziała burmistrz Lori Lightfoot.

Potencjalne dodanie 48 mil nowych szlaków i parków w ramach „miejskiej wizji ścieżek i otwartych przestrzeni” ma „przyczynić się do sieci prowadzonych przez społeczność projektów zielonej infrastruktury, które promują zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców i gości Chicago” – wynika z komunikatu miejskiego.

Kilka projektów, w tym plany przekształcenia starej linii kolejowej w ścieżkę rowerową w Englewood, wciąż znajduje się w fazie planowania. Inne, takie jak zapowiadane rozszerzenie 606 Bloomingdale Trail na Lincoln Yards, mają zostać zrealizowane dzięki partnerom prywatnym.

„Rozbudowa ścieżek dla pieszych i rowerzystów oraz otwartych przestrzeni jest bardzo potrzebna w naszych dzielnicach, aby przynieść korzyści obecnym mieszkańcom i aby miasto mogło osiągnąć cele zdrowotne, ekonomiczne, klimatyczne i transportowe” – powiedziała Lightfoot. „Ta wizja i inwestycja również bardzo dobrze pozycjonują Chicago, aby otrzymać fundusze federalne na ukończenie wielu z tych projektów w nadchodzących latach”.

W komunikacie prasowym wymieniono 12 projektów, w tym kilka wcześniej ogłoszonych, które mają zostać sfinansowane dzięki wykorzystaniu 15 milionów dolarów pochodzących ze źródeł federalnych, stanowych i lokalnych.

Komisarz miejskiego Departamentu Transportu, Gia Biagi zachwalała pracę miasta nad szlakami i łącznością podczas swojego przemówienia w Chicago City Club, mówiąc: „Wiemy, że możemy sprawić, by mobilność w naszym mieście działała dla wszystkich, zwłaszcza w dzielnicach o najdłuższym czasie dojazdów i dla osób wydających największy procent swoich dochodów na transport”.

Karty na benzynę, rowery dla mieszkańców

Tego samego dnia burmistrz ogłosiła plany rozdania 150-dolarowych kart na benzynę oraz 50-dolarowych karnetów CTA mieszkańcom Chicago. Biagi zapowiedziała, że miasto planuje rozdać 5,000 „darmowych rowerów oraz kasków i blokad rowerowych” mieszkańcom.

Podczas gdy urzędnicy początkowo nie ogłosili źródła finansowania rowerów, rzeczniczka działu transportu Susan Hofer potwierdziła doniesienie z Sun-Times, że program będzie finansowany z „Climate Recovery Bond”.

Miasto planuje rozdać rowery w przyszłym roku, współpracując z organizacjami społecznymi, aby określić miejsca, gdzie rowery są najbardziej potrzebne. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób zostaną rozdane, ani jak miasto je pozyska.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----