----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

19 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

Michigan jest trzecim amerykańskim stanem, w którym kierowcy będą mogli wnioskować o wydanie wirtualnych tablic rejestracyjnych. Wcześniej do użytku dopuścili je stanowi politycy w Kalifornii i Arizonie.

Opcje są dwie

RPlate – wirtualna tablica, opracowana przez kalifornijską firmę Reviver jest możliwa do zakupu w dwóch konfiguracjach. Jeden model jest zasilany bateriami, zestaw jest przeznaczony do samodzielnej instalacji, z wymienną pięcioletnią baterią – cena to 19,95 dolarów miesięcznie. Opcja druga jest bardziej zaawansowana - model przewodowy, do profesjonalnej instalacji, z wbudowanymi funkcjami telematycznymi i podświetlanym wyświetlaczem, w cenie 24,95 dolarów miesięcznie. Oba urządzenia oferują kierowcom platformę umożliwiającą podłączenie pojazdu do usług, takich jak odnowienie rejestracji, usługi lokalizacji pojazdu i funkcje bezpieczeństwa. Cyfrowe tablice rejestracyjne oferują kilka korzyści, takich jak możliwość śledzenia pojazdu w przypadku jego kradzieży oraz możliwość wyświetlania ostrzeżeń, takich jak Amber Alert.

Inne stany już ustawiają się w kolejce

Firma Reviver, która uzyskała zgodę na obrót elektronicznymi tablicami pracuje nad tą technologią od 2009 roku. Pod koniec 2020 roku zapowiadała, że cyfrowe tablice rejestracyjne będą w 2021 r. wprowadzone w Michigan, a następnie w Georgii i Teksasie. Choć cel nie do końca został osiągnięty, to dziś firma deklaruje, że na różnych etapach programu znajduje się 10 kolejnych stanów. Jednym z nich jest Kolorado, gdzie cyfrowe tablice zostaną wprowadzone w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

W Illinois też mogą być niebawem

Radny 17. dzielnicy David Moore od ponad roku apeluje do stanowych władz o przyjęcie cyfrowych tablic rejestracyjnych, które zastąpiłyby obecne metalowe. Miałoby to pomóc w rozwiązaniu problemu plagi kradzieży samochodów. Cyfrowe tablice są wyposażone we własne układy komputerowe, baterie i systemy komunikacji bezprzewodowej. Tablice wyposażone są w ekrany w technologii e-tuszu, czyli takie, które montowane są w czytnikach eBooków.

„Platforma cyfrowych tablic rejestracyjnych sprawi również, że rejestracja, odnawianie i nadawanie praw jazdy stanie się "przeszłością" - powiedział Moore.

FK

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----