Mieszkańcy Chicago nie powinni jeździć do Wisconsin
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Przedstawiciele zdrowia publicznego w Chicago dodali Utah i usunęli sześć innych z listy stanów objętych kwarantanną w przypadku podróży.

Nakaz dotyczący podróżowania wprowadzony w lipcu nakłada na każdą osobę przybywającą do miasta obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie, jeśli podróżuje ze stanów, w których dzienna liczba przypadków Covid-19 wynosi średnio ponad 15 na 100,000 mieszkańców.

Chociaż stan Wisconsin technicznie we wtorek spełniał te kryteria, władze miasta stwierdziły, że wstrzymają się jeszcze z dodaniem go do listy, aby "dać mieszkańcom wystarczająco dużo czasu na dostosowanie swoich planów", zapowiadając jednak, że Wisconsin zostanie ponownie dodane do listy w przyszłym tygodniu, jeśli liczby nie zaczną spadać.

"Mieszkańcom Chicago zdecydowanie odradza się podróżowanie do Wisconsin" - poinformował Departament Zdrowia Publicznego Chicago na swojej stronie internetowej.

Stany znajdujące się obecnie na liście objętej kwarantanną to: Alabama, Arkansas, Georgia, Iowa, Kansas, Kentucky, Luizjana, Mississippi, Missouri, Nebraska, Dakota Północna, Oklahoma, Karolina Południowa, Dakota Południowa, Tennessee i Utah.

Osoby naruszające nakaz mogą podlegać karze w wysokości od 100 do 500 dolarów dziennie, maksymalnie do $7,000.

Hawaje, Idaho, Nevada, Karolina Północna i Teksas zostały usunięte z listy po tym, jak liczba codziennych infekcji spadła poniżej obowiązującego limitu. Floryda została usunięta po odkryciu, że wzrost liczby przypadków był spowodowany "anomalią danych".

W przyszłym tygodniu władze mogą zdecydować o usunięciu z listy Kentucky i Luizjany, jeśli liczba przypadków utrzyma się poniżej limitu przez kolejny tydzień.

JM