----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

23 lipca 2019

Udostępnij znajomym:

Posłuchaj wersji audio:

00:00
00:00
Download

Illinois otrzyma ponad 7 milionów dolarów z wartej 700 milionów dolarów ugody Equifax z Federalną Komisją Handlową w związku z naruszeniem bezpieczeństwa danych osobowych, do którego doszło w 2017 roku i ujawnione zostały prywatne informacje prawie 150 milionów osób.

Toczące się dochodzenie dotyczące Equifax, jednej z największych w Stanach Zjednoczonych firm zajmujących się przygotowywaniem raportów kredytowych i analizowaniem danych finansowych klientów, koordynowali urzędnicy federalni, wspólnie z prokuratorami generalnymi w całym kraju, w tym Kwame Raoulem z Illinois.

Raoul poinformował w poniedziałkowym oświadczeniu, że historyczne porozumienie stanowi ostrzeżenie dla osób odpowiedzialnych za ochronę danych osobowych i przestrzeganie odpowiednich przepisów w tej kwestii.

Do włamania do systemu komputerowego Equifax doszło w 2017 roku i była to jedna z największych tego typy kradzieży prywatnych informacji w Stanach. Przejęte dane osobowe obejmowały nazwiska i adresy, numery prawa jazda, a także numery Social Security.

Monitor

----- Reklama -----

POLONEZ 10.20 - 11.03

----- Reklama -----

POLONEZ 10.20 - 11.03

----- Reklama -----

KD MARKET 2025

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor