Mieszkaniec Chicago skończył 107 lat
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Średnia długość życia Amerykanina wynosi 78 lat – według tych standardów Augie Barberi, który właśnie skończył 107 lat jest, jest wyjątkowym człowiekiem.

Urodzony w 1912 roku, sześć lat przed zakończeniem I Wojny Światowej, był świadkiem rzeczy, o których większość z nas uczyła się z książek historycznych.

Jest jednym z pięciorga dzieci urodzonych w rodzinie włoskich imigrantów, Augustyna i Anny. Umarli, gdy Augie był dzieckiem.

„Straciłem matkę, gdy miałem zaledwie 11 lat” – powiedział.

Dziewiętnastu prezydentów sprawowało urząd w czasie życia mężczyzny. Jego ulubiony?

„Truman. Pamiętam, że był jednym z prezydentów, których bardzo lubiłem” – powiedział Barberi. „Myślę, że w połowie wykonał dobrą robotę. Niektóre decyzje nie były najlepsze”.

Jego żona Ida zmarła w 1995 roku. Doczekali się dwoje dzieci, czworo wnuków i sześcioro prawnuków. Augie odszedł na emeryturę po wieloletniej karierze w General Electric.

Jego syn powiedział, że ojciec zawsze był człowiekiem na luzie.

„Zawsze się kontrolował, nigdy nie stracił panowania nada sobą. Myślę, że to prawdopodobnie jedna rzeczy, które pozwoliły mu żyć tak długo” – powiedział Ray.

Augie nie potrafi odpowiedzieć na pytanie o swoją długowieczność.

„Skąd to diabła mogę to wiedzieć? – zapytał. „Co sprawiło, że żyję tak długo? Nie wiem. Pracowałem”. Barberi dodał także, że pije dwa kieliszki czerwonego wina dziennie i lekko się odżywia.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: