Mieszkasz w Illinois? Muzea odwiedzisz za darmo
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Zima to czas, który kojarzy się z ponurą aurą za oknem, śniegiem i chłodem. Lekarstwo na poprawę nastroju w  tym okresie przygotowały chicagowskie muzea - które w lutym będzie można odwiedzić całkowicie za darmo.

Jedynym warunkiem, który muszą spełnić mieszkańcy Illinois niezależnie od wyboru konkretnego muzeum to okazanie dowodu zamieszkania na terenie stanu - wstęp do wybranych placówek będzie wtedy bezpłatny. W niektórych z nich będzie jedynie konieczność wykupienia wstępu na tzw. „dodatkowe atrakcje”. Poniżej prezentujemy wymogi obowiązujące w konkretnych muzeach:

Shedd Aquarium

W lutym wejście do akwarium jest całkowicie bezpłatne. Obejmuje wszystkie zwierzęta, stałe eksponaty, a także prezentację wodną i sezonową.

Field Museum

Darmowy bilet obejmuje wszystkie wystawy ogólne. Mieszkańcy mogą również kupić m.in. karnet odkrywczy po obniżonych stawkach - aby zobaczyć specjalne wystawy z biletami i filmy 3D.

Adler Planetarium

Planetarium oferuje bezpłatne wejście dla mieszkańców Illinois w dniach 4-6, 11-13 i 17-20 lutego. Wstęp obejmuje wszystkie atrakcje związane z wystawami, z wyjątkiem Sfery Atwooda i pokazów nieba. Aby zobaczyć dwa ostatnie, należy kupić dodatkowy bilet, na który obowiązuje specjalna zniżka.

Museum of Science and Industry

Bezpłatny bilet wstępu dla mieszkańców Illinois obowiązuje w dniach 3-6, 10-13, 18-20 i 24-27 lutego. Dopłata obowiązuje wyłącznie na wystawy specjalne.

Art Institute of Chicago

Placówka oferuje darmowe wejście każdego dnia powszedniego  od 27 stycznia do 4 marca, w tym także przez cały luty.

Museum of Contemporary Art.

Wejście będzie darmowe – tylko mieszkańców stanu w każdy wtorek.

DuSable Museum of African American History

Bezpłatny wstęp do muzeum obowiązuje we wtorki. Bez dodatkowych opłat wejdą zawsze dzieci poniżej piątego roku życia. Mieszkańcy Chicago mogą uzyskać zniżkę na wstęp przez cały rok.

FK

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: