Milionowe wsparcie dla lokalnych biznesów
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

85 milionów dolarów – tyle łącznie przekażą stanowe władze na walkę ze skutkami epidemii, ale nie tylko, bo część z tych środków ma pomóc lokalnym biznesom, które ucierpiały po zamieszkach związanych ze śmiercią George'a Floyda.

Środki, które podzielą stanowi urzędnicy, dzielą się na dwie grupy. Jedna z nich to dysponujący budżetem $60 mln program o nazwie „BIG - The Business Interruption Grant” zawierający dotacje w kwotach od $10,000 do $20,000 - z tej puli skorzysta nie więcej niż 3,500 firm, które w odpowiedni sposób udokumentują spadek dochodów w związku z epidemią koronawirusa. Dla przedsiębiorców ważne jest to, że pieniądze mogą być przeznaczone na dowolny cel – bieżące wydatki, zaległy czynsz, czy przystosowanie lokalu do panujących warunków epidemiologicznych i zakup niezbędnego wyposażenia. Jedna trzecia przedsiębiorstw, które zostaną zakwalifikowane do akcji, będzie pochodzić z rejonów o niskich dochodach, urzędnicy podkreślają, że dla takich biznesów powrót do normalnego funkcjonowania jest znacznie trudniejszy. Program jest skierowany przede wszystkim do właścicieli restauracji, siłowni i zakładów fryzjerskich.

„Wiele firm w naszym stanie odczuwa spadki obrotów w związku z epidemią COVID-19, dlatego Departament Handlu postanowił uruchomić dodatkowe fundusze w taki sposób, aby pomogły tym najbardziej potrzebującym. Dzięki naszym programom biznesy mogą liczyć na stanową pomoc – to szczególnie ważne w perspektywie przechodzenia do kolejnej fazy odmrażania gospodarki Illinois” – powiedział Michael Negron, dyrektor departamentu.

Drugie źródło wsparcia dotyczy tych firm, które ucierpiały z związku z protestami po morderstwie George'a Floyda. Dzięki dotacjom właściciele będą mogli przywrócić lokale do stanu używalności wymieniając uszkodzone drzwi wejściowe i witryny, a także naprawiając wszelkie szkody konstrukcyjne powstałe w wyniku ataków agresorów. Ze wsparcia skorzystają tylko i wyłącznie firmy położone w biednych dzielnicach.

Osoby zainteresowane pomocowymi programami stanowymi mogą składać wnioski od piątku 26 czerwca do 7 lipca włącznie. Pierwsza transza środków powinna być wypłacona w przyszłym miesiącu.

FK