Milionowe wsparcie dla miast i miasteczek
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Administracja gubernatora Pritzkera zachęca włodarzy miast i miasteczek z Illinois o aplikowanie po federalne pieniądze. Miliony dolarów mają pomóc samorządom w walce ze skutkami pandemii koronawirusa. Termin składania wniosków upływa 1 grudnia. Pieniądze pochodzą z zatwierdzonego przez Kongres funduszu Local CURE.

Stanowi urzędnicy poinformowali, że do tej pory 503 samorządy otrzymały lub otrzymają łączne wsparcie na kwotę 112 milionów dolarów. Z kolei ponad 400 kwalifikujących się miast i miasteczek nie złożyło jeszcze wymaganych wniosków, co eliminuje je z udziału w programie pomocowym.

„Jest mnóstwo samorządów, które nie chcą pieniędzy. W wielu przypadkach dzwoniliśmy do nich bezpośrednio i pytaliśmy: Czy chcecie złożyć wniosek? Czy możemy pomóc wam złożyć wniosek?” – mówi gubernator J.B Pritzker.

Za te pieniądze samorządy mogą pokryć koszty, które poniosły w związku z epidemią. Chodzi przede wszystkim o nakłady w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa publicznego - głównie testy na COVID-19 i wszelkie zadania zlecone przez stanowe i federalne organy.

Biuro prasowe kancelarii Pritzkera przekazało, że pieniądze, które nie zostaną wydane, będą musiały zostać zwrócone rządowi. Samorządy będą mogły rozdysponować otrzymane środki do 30 grudnia tego roku.

fk