----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Od ogłoszenia w lipcu swojej kandydatury w kolejnych wyborach, demokratyczny gubernator J.B. Pritzker wydał prawie 7 milionów dolarów na reklamy, co stanowi zapowiedź tego, z czym będą musieli się zmierzyć potencjalni republikańscy kandydaci do walki z miliarderem w przyszłorocznych wyborach.

Pritzker, spadkobierca fortuny Hyatt Hotels, wydał w sumie ponad 8.2 miliona dolarów od lipca do września, jak wynika z raportów finansowych kampanii. Demokrata, który wydał 171 milionów dolarów z własnych pieniędzy, aby pokonać w 2018 roku republikańskiego gubernatora Bruce'a Raunera, ponownie finansuje swoją kampanię i na początku października miał do dyspozycji prawie 24.7 milionów dolarów.

Republikanie zastanawiają się teraz, czy i kiedy Ken Griffin, miliarder i dyrektor generalny Citadel, włączy się do wyścigu wspierając ich kandydatów. W 2018 roku poparł Raunera i wydał miliony dolarów atakując główny punkt kampanii Pritzkera dotyczący zmiany systemu podatkowego. Jednak do tej pory Griffin nie wyraził swojego poparcia dla żadnego z czterech republikanów, którzy mogą wystartować przeciwko urzędującemu gubernatorowi.

Wśród nich Jesse Sullivan z Petersburga na początku października dysponował największą gotówką wynoszącą 10 milionów dolarów. Nie otrzymał jednak żadnych znaczących wpłat na konto od czasu ogłoszenia w ubiegłym miesiącu swojej kandydatury do republikańskiej nominacji. Sullivan, który kieruje firmą venture capital Alter Global LLC, nie zainwestował w swoją kampanię własnych pieniędzy. Do tej pory wydał prawie 800,000 dolarów, w tym prawie 319,000 dolarów na IMGE z Alexandrii w stanie Wirginia, firmę zajmującą się marketingiem cyfrowym i pozyskiwaniem funduszy.

Stanowy senator Darren Bailey z Xenia, główny przeciwnik polityki Pritzkera odnośnie łagodzenia skutków pandemii, który ogłosił swoją kandydaturę w lutym, zebrał $894,244 dolary w ciągu kwartału i na początku października dysponował sumą miliona dolarów. Największe wpływu na jego konto w ciągu trzech miesięcy to 200,000 dolarów od Alexa Melvina, dyrektora generalnego sieci sklepów Rural King z Mattoon, 100,000 dolarów od Geralda Forsythe’a, prezesa i dyrektora generalnego INDECK Cos. z Wheeling, oraz 100,000 USD od Kaskaskia Organics LLC. Bailey wydał w okresie sprawozdawczym ponad 382,500 dolarów.

Biznesmen z Bull Valley, Gary Rabine, poinformował, że zebrał ponad 445,000 dolarów i wydał 316,383 w okresie trzech miesięcy. Na jego koncie na początku października pozostaje ponad 416 tysięcy dolarów. Rabine ogłosił swoją kandydaturę do nominacji GOP w marcu.

Były senator Paul Schimpf z Waterloo poinformował, że na początku tego miesiąca dysponował gotówką w kwocie 73,652 dolarów. Swoją kandydaturę na gubernatora ogłosił w lutym i rozpoczął trzymiesięczny okres sprawozdawczy z prawie 117,000 dolarów.

jm