----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

19 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Prezydent Joe Biden traci przychylność kluczowego bloku wyborczego partii demokratycznej: młodszych Amerykanów.

Nowy sondaż Gallupa wykazał, że dorośli Amerykanie z pokolenia Z (urodzeni w latach 1997-2004) najbardziej rozczarowani są urzędowaniem prezydenta. 60 procent dorosłych pokolenia Z aprobowało Bidena w pierwszych sześciu miesiącach jego administracji – teraz prezydenta popiera tylko 39% tej grupy wiekowej, co stanowi spadek o 21 punktów procentowych.

Młodzi wyborcy zwiększyli swój udział w wyborach w latach 2018 i 2020, podczas których demokraci odbili Kongres i Biały Dom. Grupa ta może odegrać ważną rolę w nadchodzących wyborach, w momencie, gdy demokraci dążą do utrzymania przewagi większości na Kapitolu.

Gallup odkrył, że pokolenie Z nie jest jedynym problemem Bidena. Milenialsi również odwracają się od urzędującego prezydenta, a aprobata jego działań wśród osób urodzonych w latach 1981-1996 spadła o 19 punktów procentowych. Jego pozycja wśród pokolenia X, poprzedzającego milenialsów, również spadła o 15 punktów procentowych.

Starsi Amerykanie, osoby z pokolenia baby boomers i tradycjonaliści, pozostali najbardziej konsekwentni w swoich ocenach. Aprobata prezydenta wśród osób wyżu demograficznego spadła o 7 punktów procentowych, podczas gdy tradycjonaliści utrzymali się na tym samym poziomie 48-procentowej aprobaty.

As w rękawie

Eksperci uważają, że jest jeden sposób, w jaki Joe Biden może się wkupić w łaskich młodszego pokolenia: poprzez anulowanie zadłużenia z tytułu pożyczek studenckich.

Administracja Bidena ogłosiła niedawno, że obecna przerwa w płatnościach, która miała wygasnąć 1 maja, została przedłużona do 31 sierpnia. Przedłużenie to wpływa na sytuację ponad 43 milionów Amerykanów, którzy zaciągnęli pożyczki studenckie.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedziała w czwartek, że Biden może podjąć decyzję dotyczącą potencjalnego umorzenia kredytów studenckich do końca obowiązującego obecnie zawieszenia płatności.

„Od teraz do 31 sierpnia albo zostanie to przedłużone, albo podejmiemy decyzję… o anulowaniu zadłużenia studenckiego” – powiedziała Psaki w podkaście Pod Save America.

Nowe badanie przeprowadzone przez Data for Progress, postępowy think tank, wykazało, że większość młodych wyborców w tzw. „swing states”, gdzie żaden z kandydatów nie ma znaczącej przewagi, będzie bardziej skłonna do głosowania w 2022 roku, jeśli Biden anuluje dług. 56 procent wyborców w wieku od 18 do 35 lat w Arizonie, Georgii, Pensylwanii czy Wisconsin stwierdziło, że byliby bardziej skłonni do udziału w wyborach, gdyby całe zadłużenie z tytułu kredytów studenckich zostało anulowane.

Biden już anulował około 16 miliardów dolarów federalnego zadłużenia kredytów studenckich i powiedział, że jest otwarty na wymazanie dalszych, jeśli demokraci w Kongresie wyślą mu ustawę do podpisania.

Gallup przeprowadził ankietę wśród 14,229 dorosłych w okresie między 21 stycznia 2021 a 18 marca 2022. Margines błędu dla generacji Z wynosi plus minus 6 punktów procentowych.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----