Młodzieżowy pasjonat historii Polski
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W ramach obchodów stulecia zwycięstwa nad bolszewikami działający pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich chicagowski Przystanek Historia Instytutu Pamięci Narodowej ogłosił międzynarodowy konkurs plastyczny „Victoria Warszawska 1920-2020”. Do udziału w tym przedsięwzięciu organizatorzy zapraszają uczniów w wieku od 13 do 18 lat. Zwycięzca otrzyma tytuł Młodzieżowego Pasjonata Historii Polski wraz z nagrodą finansową.

„Celem konkursu jest zaprojektowanie tabliczki upamiętniającej bohatera wojny polsko-bolszewickiej. Projekt tabliczki powinien stwarzać możliwość umieszczenia jej w miejscach związanych z bohaterami tamtych wydarzeń. Jest to konkurs międzynarodowy, a więc w konkursie może uczestniczyć młodzież z całego świata. Zapraszam uczniów do zagłębienia się w piękne karty polskiej historii, być może mamy takiego bohatera w swojej rodzinie i warto w ten sposób upamiętnić jego zasługi” – powiedziała współorganizatorka konkursu Bernadetta Manturo, koordynator Przystanku Historia.

Pracę konkursową w formie grafiki komputerowej lub rysunku w formacie A4 należy wraz z aplikacją przesłać do 30 września na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nagrodzony projekt zostanie wykonany w formie tabliczki upamiętniającej 100-lecie Cudu nad Wisłą. Bliższe informacje można znaleźć na profilu FB pod hasłem Przystanek Historia Chicago.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak