Mniej niż 1,000 ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w 2019?
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Illinois spadła w 2019 roku, a urzędnicy ds. transportu mają nadzieję utrzymać ten stan, nawet przy rekordowej liczbie podróżnych w tym sezonie świąteczno-noworocznych podróżnych.

Departament Transportu stanu Illinois ma nadzieję zakończyć rok 2019 z liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych poniżej 1,000 – co byłoby pierwszym takim wynikiem od kilku lat. Rzecznik IDOT, Guy Tridgell powiedział, że w 2019 roku było około 50 mniej zgonów niż w 2018.

„Cieszymy się, że wreszcie widzimy spadek, po trzech kolejnych latach z ilością zgonów na naszych drogach powyżej 1,000” – powiedział.

Jednak Tridgell twierdzi, że chociaż liczba ofiar śmiertelnych spadła, nadal było ich o wiele za dużo.

„Chodzi o to, aby liczba ta osiągnęła zero i uważamy, że dzięki współpracy ze strony społeczeństwa w ciągu kilka ostatnich dni roku 2019 jesteśmy w stanie obniżać tę liczbę” – powiedział.

W 2018 roku w Illinois odnotowano 1,031 ofiar śmiertelnych związanych z wypadkami drogowymi – wynika ze statystyk dostarczonych przez Departament Transportu (IDOT). W tym tygodniu IDOT zgłosił 965 ofiar śmiertelnych na terenie całego stanu, o 53 mniej niż w tym samym okresie 2018 roku.

Stanowe i lokalne organy ścigania zintensyfikowały egzekwowanie przepisów ruchu drogowego w okresie świątecznym. Tridgell powiedział, że policja skupia się na przypadkach naruszania przepisów związanych z jazdą pod wpływem i brakiem pasów bezpieczeństwa, które nazwał „dwoma najważniejszymi przyczynami śmiertelnych wypadków na naszych drogach”.

Ponad 200 lokalnych oddziałów policji i departamentów szeryfa bierze udział w corocznej kampanii drogowej „Drive Sober or Get Pullover” (Prowadź trzeźwy albo zostaniesz zatrzymany). Kampania prowadzona jest w okresie świątecznym aż do 2 stycznia i jest ona finansowa z federalnych funduszy bezpieczeństwa na drogach i administrowana przez IDOT>

Oprócz dodatkowych patroli, wiele lokalnych organów ścigania planuje również kontrole bezpieczeństwa na drogach.

Monitor