Mniej zapisów do szkół katolickich w rejonie Chicago
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Liczba dzieci zapisanych do szkół katolickich w Chicagowskiej Archidiecezji spadła tej jesieni, na co wpłynął spadek liczby najmłodszych uczniów i kontynuacja ogólnokrajowego trendu, z którego wynika, że coraz mniej uczniów otrzymuje edukację katolicką.

Według danych archidiecezji, liczba uczniów zapisywanych do szkół spadła o 10.6% w porównaniu z ubiegłym rokiem, przy czym duża część tego spadku dotyczy uczniów klas przedszkolnych.

"Spodziewaliśmy się tego, ponieważ wielu rodziców pozostając w domu, decyduje się zatrzymać w domu dzieci" - powiedział rzecznik archidiecezji, Manuel Gonzales.

Dzieci uczęszczające do szkół katolickich w rejonie Chicago jesienią powróciły do szkół, chociaż oferowały one również możliwość nauki zdalnej tym, którzy nie czuli się komfortowo wracając do klas.

Liczby odzwierciedlają ogólnokrajowy trend spadku liczby zapisów do szkół katolickich. W skali całego kraju od 2008 roku liczba uczniów szkół katolickich spadła o ponad 430,000 - wynika z danych National Catholic Education Association.

Zapisy do Chicago Public Schools również spadają od prawie dwóch dekad - po raz pierwszy odnotowano je w 2003 roku, kiedy zapisanych zostało 434,000 dzieci. W ubiegłym roku CPS zapisało nieco ponad 363,000 uczniów na rok szkolny 2019/2020.

Pomimo malejącej liczby zapisów, Chicagowska Archidiecezja nadal posiada jeden z najlepiej funkcjonujących systemów szkolnych w kraju. Katolicki system szkolny otrzymał więcej nagród Blue Ribbon, wyróżnienia przyznawanego szkołom przez Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych za osiągnięcia w nauce, niż jakikolwiek inny system szkolny w kraju.

JM