Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych opublikował w ubiegłym tygodniu swoje najnowsze szacunki produkcji rolnej w Illinois – wynika z nich, że rolnicy w naszym stanie zbiorą mniej niż w ubiegłym roku. Oczekiwane plony kukurydzy dalej spadają.

„NASS (National Agricultural Statistics Service) prognozuje, że plony kukurydzy w 2019 roku wyniosą 179 buszli na akr, czyli o 31 mniej w porównaniu z rekordowo wysoką wydajnością w ubiegłym roku, wynoszącą 210” – powiedział Mark Schleusener, statystyk w NASS.

Przewidywane zbiory soi są również niższe.

„Plony soi w Illinois są prognozowane na 51 buszli na akr, co oznacza spadek o 12.5 buszli w porównaniu z ubiegłym rokiem i spadek o dwie w stosunku do ubiegłego miesiąca” – powiedział.

To złe wiadomości dla rolników, którzy już mają do czynienia z niższymi cenami towarów ze względu na zawieszoną umowę handlową pomiędzy USA, a ich kanadyjskimi i meksykańskimi sąsiadami.

W 2018 roku gospodarka w Illinois odnotowała niezwykle wysokie plony.

Indigo Agriculture oszacowało, że średnie plony w Illinois i kilku innych stanach na hektar kukurydzy i soi wyniosły odpowiednio 12 i 18 procent poniżej średniej.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location