Mniejsze wymagania dla przyszłych policjantów stanowych
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Policja stanowa w Illinois ma nadzieję, że wykreślając z listy wymagań konieczność posiadania tytułu licencjackiego, uda się zwiększyć szeregi agencji dzięki napływowi nowych kandydatów.

Agencja stanowa wydłużyła również termin składania aplikacji do następnej klasy kadetów.

Działania te pojawiają się w momencie, gdy urzędnicy mają nadzieję przekonać więcej osób do złożenia wniosków i wstąpienie w szeregi policji stanowej. Dyrektor policji stanu Illinois, Brander Kelly, powiedział, że chciałby znacznie zwiększyć liczbę zaprzysiężonych funkcjonariuszy.

Termin składania wniosków upływa 31 stycznia.

Po zmianie obowiązującego prawa, wnioskodawcy nie potrzebują już tytułu licencjata.

W sierpniu gubernator J.B. Pritzker podpisał ustawę House Bill 124, która zmieniła wymagania dla przyszłych funkcjonariuszy. Kandydaci potrzebują teraz stopnia naukowego lub 60 godzin kredytowych na studiach. Nowa ustawa wchodzi w życie 1 stycznia. Urzędnicy przesunęli termin składania wniosków, aby uwzględnić kandydatów, którzy będą się kwalifikować. Mimo że nowe wymagania nie będą obowiązywać przed 1 stycznia, kandydaci bez tytułu licencjata (bachelor) mogą zacząć składać wnioski już teraz.

Kandydaci muszą zaliczyć test sprawnościowy i przejść sprawdzenie przeszłości kryminalnej. Następna klasa kadetów jest wstępnie zaplanowana na sierpień. Wszyscy absolwenci zaczynają następnie pracę w oddziale patrolowym. Stamtąd funkcjonariusze mogą przenosić się w dowolne departamenty policji stanowej, w tym dochodzenia, K-9, patrole motocyklowe i powietrzne.

Za wypełnienie aplikacji online pobierana jest opłata w wysokości 30 dolarów. Więcej informacji i pełna lista wymagań dostępne na stronie: IllinoisTrooper.com

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: