----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

02 lutego 2022

Udostępnij znajomym:

Comiesięczne czeki z tytułu ulgi podatkowej mogą wpłynąć na wysokość zwrotów z podatków za rok 2021. Były one częścią pakietu administracji prezydenta Bidena o wartości 1.9 biliona dolarów przeznaczonego na walkę ze skutkami pandemii.

Od lipca do grudnia 2021 roku amerykanie otrzymywali $300 miesięcznie na każde dziecko w wieku 5 lat i $250 na dzieci w wieku 6-17 lat. Rodziny dostały tylko połowę kredytu na dzieci za rok 2021 w miesięcznych płatnościach, a pozostałą część otrzymają wraz ze złożeniem rozliczeń podatkowych. Ci, którzy otrzymywali płatności, nie mogą już ubiegać się o tę część pieniędzy przy wypełnianiu zeznania podatkowego.

W przeszłości kredyt był pobierany w czasie składania zeznania podatkowego i ograniczony do maksymalnej kwoty $2,000 na dziecko. W ramach planu ratunkowego administracji Bidena maksymalna kwota została podniesiona do $3,000 lub $3,600 - w zależności od wieku dziecka. W obu przypadkach, zwiększone świadczenie było stopniowo wycofywane dla lepiej zarabiających rodziców.

Co to oznacza w praktyce?

Wielu rodziców, którzy w poprzednich latach ubiegali się o $2,000 zwrotu na dziecko, teraz będzie mogło aplikować o $1,500 lub $1,800 (połowę maksymalnej przysługującej im kwoty), w zależności od wieku dziecka. W przypadku niektórych osób może to obniżyć potencjalną kwotę zwrotu za 2021 rok.

IRS rozsyła listy z wyszczególnieniem poprzednich depozytów i wyjaśnieniem, jak uwzględniać je w rozliczeniach podatkowych za 2021 rok. Agencja ostrzegła również, że ci którzy otrzymali nadpłatę, będą niestety musieli zwrócić pieniądze. Comiesięczne płatności były oparte na zeznaniach z poprzednich lat, więc w sytuacjach takich jak wzrost dochodu w roku 2021 roku, może zostać obniżona ostateczna kwota należna podatnikowi.

Podsumowując, wszystko wskazuje na to, że ci, którzy korzystali z comiesięcznych wypłat na dziecko mogą być winni nieco więcej w swoich podatkach, niż miało to miejsce w roku 2020. Wraz z otwarciem sezonu podatkowego, Departament Skarbu uruchomił nową stronę internetową ChildTaxCredit.gov, aby pomóc rodzicom w zrozumieniu wymogów, jakie kwalifikowały do otrzymania ulgi oraz jak wpłynie ona na ich zwrot podatku.

Jak wynika z informacji podanej przez Administrację Bidena, w roku 2021 rodzicom z tytuły rozszerzonej ulgi podatkowej wypłacono $93 miliardy przedpłat w okresie sześciu miesięcy. Tylko w grudniu pieniądze otrzymało 36 milionów rodzin.

al

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----