----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

28 lutego 2020

Udostępnij znajomym:

Przedstawiciel muzeum ogłosił w czwartek informacje o specjalnej wystawie o nazwie „Jurassic Oceans: Monsters of the Deep”, która będzie zawierać ponad 100 skamielin i modeli stworzeń, które kiedyś przemierzały oceany. Wystawa zostanie otwarta tego lata.

Wśród skamielin i prezentowanych modeli znajdą się te ogromnych gadów, wyglądem przypominających potwora z Loch Ness, a także drobniejsze stworzenia, takie jak lilie morskie, określane przez muzeum jako „dziwne kuzynki rozgwiazd”. Będzie też szkielet plezjozaura, model ichtiozaura i skamieniały ogon 30-metrowego Leedsichthys, jednej z największych ryb, jakie kiedykolwiek odkryto – wynika z informacji muzeum.

Oprócz stworzeń jurajskich zaprezentowane zostaną bardziej współczesne stworzenia: fani rekinów będą mogli zobaczyć replikę szczęki o szerokości 10 stóp wymarłego już Megalodona, a także prawdziwe okazy istniejących gadów, takich jak krokodyle, żółwie czy iguany.

W ramach wystawy przygotowane zostaną specjalne projekcje, które umożliwią uczestnikom „spotkanie twarzą w twarz z drapieżnikami morskimi i życiem morskim”.

Odwiedzający będą mogli dotykać skamielin, poznawać stwory za pomocą ekranów dotykowych i dotykać tekstur imitujących skórę stworzeń morskich.

Wystawa zostanie otwarta 12 czerwca i potrwa do 3 stycznia przyszłego roku.

JM

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----