Muzea mogą zostać ponownie otwarte, ale nie wszystkie chcą
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Muzea i akwaria mogą zostać ponownie otwarte w czwartej fazie planu ponownego otwarcia Illinois, pod warunkiem, że ograniczą liczbę odwiedzających i będą przestrzegać wytycznych dotyczących zdrowia publicznego.

Ograniczenie, która pozwala na obłożenie wynoszące zaledwie 25% wcześniej dozwolonej liczby odwiedzających, jest jednym z powodów, dla których Adler Planetarium czeka na ponowne otwarcie do fazy piątej, która zgodnie z planem ponownego otwarcia stanu nie nastąpi, dopóki nie będzie dostępna szczepionka lub inne skuteczne i powszechnie dostępne metody leczenia.

W oświadczeniu Adler Planterium poinformowało, że łatwo może dojść do konieczności ponownego zamknięcia muzeów, jeśli nastąpi nagły skok przypadków.

"Zarówno dla naszej kondycji finansowej, jak i bezpieczeństwa naszych pracowników, postanowiliśmy poczekać zanim będziemy znowu w pełni publicznie dostępni" - powiedziała Jennier HOwell, menadżer ds. public relations w Planetarium Adlera. "Będziemy nadal monitorować i oceniać sytuację pod kątem możliwości ponownego otwarcia w fazie czwartej".

Podczas szczytu pandemii w połowie maja, planetarium ogłosiło zwolnienie 120 pracowników, aby przetrwać epidemię.

Przedstawiciele stanu Illinois poinformowali, że ograniczenia dotyczące pojemności będą stale poddawane ponownej ocenie na podstawie aktualnych wskaźników zdrowia publicznego w fazie czwartej. Oprócz ograniczeń pojemności, muza powinny zapewnić, że odwiedzający będą przestrzegać wymogu noszenia maseczek, sprawdzać ich pod kątem objawów COVID-19, co może obejmować sprawdzanie temperatury.

Zgodnie z wytycznymi stanowymi, wejściówki na konkretną godzinę należy rezerwować z wyprzedzeniem, aby zapewnić ograniczenie liczby odwiedzających. W muzeach i innych placówkach kultury zapewnione będą stacje do dezynfekcji rąk i wprowadzone wytyczne umożliwiające przestrzeganie dystansu społecznego.

Które chicagowskie muzea zostaną otwarte?

- Adler Planetarium - zamknięte do fazy 5

- American Writers Museum - otwarte dla publiczności od 3 lipca

- Chicago Architecture Center - otwarte dla publiczności od 3 lipca

- Chicago Children's Museum - obecnie weryfikuje wymagania dotyczące gromadzenia i bezpieczeństwa personelu oraz gości przed ustaleniem terminu ponownego otwarcia

- Chicago History Museum - otwarte dla publiczności od 10 lipca

- DuSable Museum of African American History - nie określiło jeszcze dokładnego terminu ponownego otwarcia i wciąż dokonuje przeglądu zasad i zaleceń

- Field Museum - zostanie otwarte 17 lipca dla członków i od 24 lipca dla publiczności

- Museum of Contemporary Art - zostanie otwarte dla publiczności od 24 lipca

- Peggy Notebaert Nature Museum - zamknięte do odwołania

- Shedd Aquarium - otwarte dla publiczności od 3 lipca

Art Institute of Chicago, Museum of Science and Industry oraz National Museum of Mexican Art obecnie opracowują plany ponownego otwarcia.

JM