Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicagowskie Muzeum Nauki i Techniki zmieni nazwę na Kenneth C. Griffin Museum of Science and Industry. Nowa nazwa to wyraz wdzięczności wobec filantropa, najbogatszego mieszkańca Illinois.

Zarząd Museum of Science and Industry (MSI) w czwartek rano zagłosował za przyjęciem darowizny w wysokości 125 milionów dolarów i zmianą nazwy.

To jedna z największych darowizn gotówkowych dla lokalnej instytucji kulturalnej. Całkowity wkład Kena Griffina przekroczył już ponad miliard dolarów, które jego fundacja Kenneth C. Griffin Charitable Fund przeznaczyła w formie donacji dla placówek kulturalnych i edukacyjnych.

„Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tego niezwykle hojnego prezentu, który pomoże MSI zapewniać w dalszym ciągu zasoby do nauki przedmiotów ścisłych w XXI wieku” - powiedział David Mosena, prezes i dyrektor generalny Museum of Science and Industry. „Naszą misją zawsze było inspirowanie wynalazczego geniuszu. Ten dar pozwoli nam nadal dostarczać innowacyjne doświadczenia i programy”.

Jak poinformował, duża część z 125-milionowej donacji zostanie przeznaczona na długoterminowe inwestycje w przyszłość muzeum, w tym Pixel Studio, galerię sztuki cyfrowej. W ubiegłym roku Muzeum Nauki i Techniki odwiedziło 1.5 miliona osób.

Ken Griffin nazwał chicagowskie Muzeum Nauki i Techniki "najważniejszą instytucją naukową na świecie, która rozpala wyobraźnię wszystkich odwiedzających".

"Jestem zaszczycony tym, że mogę wspierać misję MSI polegającą na inspirowaniu badań naukowych i innowacji nowej generacji” – powiedział.

Ken Griffin, założyciel funduszu hedgingowego Citadel, z fortuną oszacowaną na 12.7 mld dolarów jest najbogatszym mieszkańcem Illinois. Na liście światowych miliarderów magazynu Forbes znalazł się na 117. miejscu.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location