Na lotniskach w USA zostawiono prawie $1,000,000
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Podróżni korzystający z lotnisk zwykle pamiętają o swych bagażach, zdarza się jednak, że zapominają o drobnych przedmiotach i gotówce pozostawionych w pojemnikach podczas kontroli po odprawie paszportowej.

W ubiegłym roku pozostawiono na lotniskach w całym kraju prawie milion dolarów, w tym zagraniczną walutę o wartości ok. $19,000. Agenci TSA przyznają, że większość tej sumy to drobne pozostawione przez podróżnych w pojemnikach podczas kontroli przed wejściem na teren hali odlotów.

Rzeczniczka TSA informuje, iż najwyższe sumy pozostawiono w Nowym Jorku, San Francisco, Miami, Las Vegas i Dallas.

1. JFK International - $98,110

2. San Francisco International - $52,668.70

3. Miami International - $47,694.03

4. McCarran International - $44,401.76

5. Dallas-Fort Worth International - $40,218.19

W Chicago każdego roku też znajduje się w podobny sposób sporo gotówki, choć do czołówki miast pod tym względem nie należymy.

Złośliwi twierdzą, że w związku z rekordowymi do niedawna opóźnieniami pasażerowie na O`Hare i Midway nie spieszą się i dokładnie opróżniają tace na bramkach bezpieczeństwa.

Kto zostawia

Większość tych pieniędzy zostawianych jest nieświadomie, jednak nie wszystkie.

Niektórzy pasażerowie, zwłaszcza zagraniczni powracający do swych krajów, nie widzą potrzeby zabierania ze sobą kilkunastu, czy kilkudziesięciu centów, których nie będą mogli wykorzystać po przekroczeniu granicy – twierdzi David Stempler, prezydent organizacji Air Travelers Association. Przyznaje też, że wiele osób pozostawia drobne świadomie, gdy śpieszą się na samolot i liczy się każda sekunda.

TSA stara się w miarę możliwości zwracać zostawione pieniądze przed wejściem na pokład samolotu. W większości przypadków jest to jednak niemożliwe, gdyż monety odkrywane są już po odejściu pasażera z punktu kontroli. W związku z tym pieniądze te zasilają specjalne konto TSA.

„Nieodebrane pieniądze znalezione w punktach kontrolnych TSA zostały zdeponowane na specjalnym koncie w celu wsparcia kluczowych programów ochrony lotnictwa” - napisała niedawno na Twitterze rzeczniczka tej organizacji, Lisa Farbstein

TSA sugeruje wkładanie gotówki do bagażu podręcznego i przypomina podróżnym, którzy stracili pieniądze w ten sposób, że mogą kontaktować się z biurem rzeczy znalezionych na lotnisku.